Barça Femení wygrywa Ligę Mistrzyń 2023/24!

Dawid Lampa

25 maja 2024, 20:05

45 komentarzy

Barça Femení pokonuje Olympique Lyon Féminin w finale Ligi Mistrzyń 2:0. Pierwszego gola dla drużyny z Katalonii zdobyła niezawodna Aitana Bonmatí, a drugą bramkę tuż po wejściu na boisko dołożyła Alexia Putellas. To trzeci triumf żeńskiego zespołu Barcelony w tych rozgrywkach.

W pierwszej połowie meczu to zawodniczki Barcelony nadawały tempo grze i miały więcej okazji. Piłkarki Lyonu raz musiały wybijać piłkę z linii bramkowej po strzale Patri Guijarro, po którym piłka odbiła się od obrończyń rywalek. Dużo wiatru pod polem karnym Lyonu robiła Caroline Hansen, ale mimo prób nie udało jej się znaleźć drogi do siatki.

Drugą połowę dość dobrze zaczęły piłkarki Lyonu, ale z biegiem minut kontrolę przejmowały podopieczne Jonatana Giráldeza. W 63. minucie po pięknej akcji i wejściu w pole karne zdobywczyni Złotej Piłki, Aitana Bonmatí uderzyła lewą nogą z ostrego kąta, posyłając piłkę do siatki Lyonu.

Barça Femení kontrolowała przebieg spotkania, choć rywalki nie dawały za wygraną i walczyły cały czas o wyrównanie, aż do końca meczu. Jednak w 95. minucie ostateczny cios zadała Alexia Putellas, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku. Piłkarki z Katalonii cieszą się właśnie z kolejnego trofeum Ligi Mistrzyń.

To dla zawodniczek Barçy trzeci triumf w Lidze Mistrzyń i, co ciekawe, pierwsze zwycięstwo nad Lyonem w historii spotkań między tymi zespołami. To także czwarty tytuł w tym roku dla drużyny Barçy Femení, która triumfowała już w Superpucharze Hiszpanii, Pucharze Królowej i lidze hiszpańskiej.

FC Barcelona Femení 2:0 Olympique Lyon
1:0 Aitana Bonmatí 67'
2:0 Alexia Putellas 90+5'

Link do relacji z dnia meczowego finału Ligi Mistrzyń TUTAJ.