Piłkarki Barçy celebrują zwycięstwo w Lidze Mistrzyń, gratulacje od Leo Messiego [Relacja na żywo z dnia meczowego]

Dariusz Maruszczak, Dawid Lampa

25 maja 2024, 17:05

13 komentarzy

Dziś wielki dzień dla piłkarek Barcelony. Podopieczne Jonatana Giraldeza o 18:00 zmierzą się z Olympique’iem Lyon w finale Ligi Mistrzyń. Z tej okazji zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo, gdzie będziemy przedstawiać informacje i ciekawostki dotyczące tego meczu, a później nasz redaktor Michał Gajdek pokaże Wam atmosferę finału z samego stadionu.

Dziękujemy, że byliście z nami i śledziliście relację z wygranego przez piłkarki Barçy finału Ligi Mistrzyń. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w takich samych okolicznościach już za rok!

Kontuzjowana przez dużą część sezonu Mapi León jest jedną z zawodniczek, które najbardziej przeżywają ten triumf.

Nawet sam Leo Messi pogratulował zawodniczkom Barçy triumfu w Lidze Mistrzyń.

Nie mogło również zabraknąć trenera Jonatana Giráldeza z pucharem.

Irene Paredes cieszy się wraz ze swoją partnerką i synem.

Piłkarki Barçy świętują po zdobyciu pucharu!

Aura Alexii Putellas jest niepodważalna.

Cztery tryplety w historii futbolu: dwa drużyny męskiej i dwa drużyny żeńskiej.

Puchar już w górze! Drugi z rzędu i trzeci w historii.

Moment zakończenia spotkania nagrany przez niezawodnego redaktora Michała Gajdka.

Trofeum za wygraną już jest grawerowane.

KONIEC MECZU! BARÇA FEMENÍ ZDOBYWA LIGĘ MISTRZYŃ PO RAZ TRZECI W HISTORII I PO RAZ DRUGI Z RZĘDU!

FC Barcelona Femení 2:0 Olympique Lyon
1:0 Aitana Bonmatí 67'
2:0 Alexia Putellas 90+5'

90+5' GOOOOOL dla Barçy! Alexia Putellas chwilę po pojawieniu się na boisku przypieczętowuje zwycięstwo Barcelony w Lidze Mistrzyń. 2:0.

90+2' Zmiany w Barçy. Na boisku pojawiają się Alexia Putellas i Claudia Pina. Z placem gry żegnają się Keira Walsh i Mariona Caldentey.

90' Sędzia doliczyła sześć minut do drugiej połowy tego spotkania.

87' Okazja dla Lyonu. Ada Hegerberg pudłuje, strzelając głową z niedużej odległości po dośrodkowaniu.

84' Zmiana w Barçy. Za Salmę Paralluelo wchodzi Esmee Brugts.

78' Zderzenie Ony Batlle z Diani. Zawodniczka Barcelony upadając, nadziała się na korki biegnącej przeciwniczki, przez co na jej twarzy pojawiła się krew.

76' Groźny strzał skrzydłowej Lyonu, Diani. Piłka przelatuje jednak nad poprzeczką bramki Barçy.

Gole Aitany w Lidze Mistrzyń - z każdym sezonem o jeden więcej.

67' Zmiana w Barçy. Boisko opuszcza Fridolina Rolfö, a za nią wchodzi Ona Batlle.

63' GOOOOOL dla Barçy! Aitana Bonmatí popisuje się pięknym wejściem w pole karne i strzałem lewą nogą z dość ostrego kąta pokonuje bramkarkę Lyonu.

60' Barcelona coraz mocniej napiera na przeciwniczki. Salma Paralluelo strąca piłkę głową po dośrodkowaniu Fridoliny Rolfö, ale było to zbyt lekkie uderzenie, by mogło zagrozić bramce rywalek.

49' Środkowa obrończyni Lyonu, Wendy Renard z szansą po wrzutce, ale jej strzał przelatuje nad poprzeczką.

46' Rozpoczyna się druga połowa. Barça od środka.

Koniec pierwszej połowy, na tablicy wynik 0:0. Piłkarki Barcelony miały kilka szans na otwarcie wyniku, ale jak na razie brakuje przypieczętowania którejś z akcji. Czekamy na drugą część meczu.

45' Drybling Caroline Hansen pozwolił jej znaleźć się w polu karnym, ale strzał prawą nogą po ziemi mija bramkę. Groźna sytuacja Barçy!

Na trybunach pojawiła się oprawa: "Poruszamy światem".

36' Salma Paralluelo pada w polu karnym po starciu z obrończynią Lyonu, ale sędzia decyduje, że nie było żadnego przewinienia.

26' Patri Guijarro odnalazła się w polu karnym Lyonu i oddała strzał, który odbił się od bramkarki rywali, później od jednej z obrończyń, a ostatecznie piłka została wybita prawie z linii bramkowej.

14' Po dośrodkowaniu piłkarek Lyonu z rzutu rożnego Lucy Bronze prawie strąciła piłkę do własnej siatki. Barçę ratuje poprzeczka.

6' Szansa dla Barçy po rajdzie Caroline Hansen prawym skrzydłem, ale strzał Salmy Paralluelo ląduje w rękach bramkarki rywali.

Mamy pierwszy gwizdek i rozpoczynamy spotkanie o triumf w Lidze Mistrzyń 2023/24!

Mecz można oglądać na kanale Youtube platformy DAZN.

Stadion w Bilbao zdominowany przez kibiców Barçy.

Niektórzy kibice zabrali ze sobą... boską pomoc. Na zdjęciu fan Barçy z wizerunkiem Matki Boskiej z Montserrat.

Piłkarki Barçy już po oględzinach boiska, została im tylko rozgrzewka i o 18:00 pierwszy gwizdek spotkania.

A oto jedenastka wystawiona przez Lyon:

Znamy skład Barçy na dzisiejszy mecz!

Jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia ostatniego w tym sezonie programu FCBarca.com on Tour, który rozpocznie się o 17:00.

Przywitanie piłkarek pod stadionem:

Flagi przygotowane:

Laporta robi sobie zdjęcia z kibicami.

Wejściówki na finał Ligi Mistrzyń zostały już wyprzedane. Na trybunach zasiądzie 53 479 kibiców. Relevo podaje, że to rekord sprzedanych biletów w całej historii San Mamés.

Victor Font też jest w Bilbao.

W strefie kibica są też przedstawiciele władz Barcelony.

Atmosfera coraz gorętsza.

A tutaj trochę dłuższy filmik z przygotowań do dzisiejszego meczu:

Z Barcelony do Bilbao:

Dla Aitany Bonmatí będzie to piąty finał Ligi Mistrzyń z rzędu w wyjściowym składzie. Przypomnijmy, że ta zawodniczka ma dopiero 26 lat.

Przewidywany skład Barça Femení według Mundo Deportivo: Cata Coll, Bronze, Paredes, Engen, Ona Batlle, Walsh, Patri, Aitana, Rolfo, Graham, Salma. Zdaniem Sportu za tę ostatnią zagra Mariona.

Joan Laporta jest już w Bilbao.

Piłkarkom powodzenia życzyli m.in. Pep Guardiola, Pau Gasol czy Andrés Iniesta.

O 17:00 rozpocznie się relacja na żywo na kanale FCBarca.com na YouTube, podczas której nasz redaktor Michał Gajdek przybliży atmosferę starcia spod samego stadionu. Subskrybujcie, żeby tego nie przegapić!

Finał odbędzie się na stadionie San Mamés w Bilbao. Szacuje się, że Barcelonę ma wspierać z trybun około 40 tysięcy kibiców.

Kontuzjowana ostatnio Mapi León będzie gotowa do gry.

Barça Femení broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Jej przeciwnik to jednak najbardziej utytułowana drużyna w historii rozgrywek. Lyon 8-krotnie sięgał po to trofeum. Pokonywał Barcelonę w finałach w 2019 i 2022 roku.

Pamiętajcie, kobiecy futbol nikogo nie obchodzi. A te tłumy kibiców to sobie wymyśliliście.

Ale Alexia zasadziła uuu

Brawo kobitki Lyon pokonany!

Gol Aitany ok, ale ta parada bramkarki z drużyny przeciwnej hahaha tragedia jak w ekstraklapie

Dziewczyny ratują Honor Barcy - Visca Barca

Oby to wygrały nasze panie, ale mam złe przeczucie bo Lyon ma dobre zawodniczki, Bacha, Diani, Cascarino a zwłaszcza Reinard to mega zawodniczki reprezentantki Francji u nas też jest sporo dobrych zawodniczek ale chyba nie mają takiego doświadczenia mimo iż już miały kilka finałów.