Oficjalnie: Barcelona zwolniła Xaviego!

Dariusz Maruszczak

24 maja 2024, 10:31

Mundo Deportivo

323 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona oficjalnie ogłosiła zwolnienie Xaviego z funkcji trenera. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Hansi Flick. Poniżej zapis relacji na żywo z wczorajszych wydarzeń.

Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby zatrudnić Hansiego Flicka. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Xavi opublikował już oświadczenie po zwolnieniu z Barcelony

Adrian Sánchez (Mas Que Pelotas): Przewiduje się, że Xavi opublikuje komunikat w najbliższych godzinach.

Christian Falk (Bild): Hansi Flick podpisuje kontrakt z Barceloną do 2026 roku.

Sport podaje, że Hansi Flick zgodził się podpisać kontrakt z pensją o 30% niższą od wynagrodzenia, jakie miał otrzymywać Xavi w kolejnym sezonie.

David Bernabéu (Sport): Laporta zatrzymał się na rampie wyjazdowej z Ciutat Esportiva, gdy zobaczył tłum dziennikarzy czekających na niego na ulicy. Zawrócił i wyjechał inną drogą.

twitter.com/sport/status/1793973641220358435

Pełny komunikat:

„Prezydent FC Barcelony Joan Laporta przekazał tego popołudnia Xaviemu Hernándezowi, że nie zostanie w roli trenera pierwszego zespołu na sezon 2024/25. Spotkanie odbyło się w Ciutat Esportiva Joan Gamper i byli na nim obecni wiceprezydent Rafa Yuste, dyrektor sportowy Deco, a także asystenci Xaviego Oscar Hernández i Sergio Alegre. Barcelona chce podziękować Xaviemu za jego pracę w roli trenera, która dołącza do niezrównanej kariery jako piłkarza i kapitana zespołu, i życzy mu wszystkiego najlepszego. Xavi w niedzielnym meczu z Sevillą poprowadzi swoje ostatnie spotkanie w roli szkoleniowca pierwszego zespołu. W kolejnych dniach FC Barcelona poinformuje o nowej strukturze pierwszego zespołu”.

Oficjalnie: Barcelona zwolniła Xaviego! Klub poinformował komunikat o rozstaniu ze szkoleniowcem.

Gerard Romero: Wkrótce można spodziewać się oficjalnego komunikatu ws. zwolnienia Xaviego.

Fabrizio Romano też podaje, że Xavi został zwolniony, o czym bezpośrednio poinformował go Joan Laporta.

Toni Juanmarti, Gerard Romero, Matteo Moretto czy Achraf Ben Ayad potwierdzają, że Laporta przekazał Xaviemu, że trener nie zostanie na następny sezon.

Alex Pintanel: Xavi już wie, że nie zostanie w Barcelonie!

Alex Pintanel: Rafa Yuste opuścił Ciutat Esportiva z bardzo poważną miną.

Przypomnijmy, że wiceprezydent był głównym zwolennikiem Xaviego w klubie.

Sport: Trudno będzie, żeby Xavi zasiadł na ławce w spotkaniu z Sevillą.

Alex Pintanel (Relevo): Spotkanie już trwa.

Przenosimy się na relację live w oczekiwaniu na efekt spotkania Xaviego z Laportą. Poniżej przedstawiamy dotychczasowe doniesienia ws. zatrudnienia Flicka i zwolnienia obecnego trenera.

13:04 José Álvarez: Z otoczenia Xaviego zapewnia się, że to Joan Laporta poprosił o spotkanie z trenerem. Jeszcze dziś może zostać ogłoszone zwolnienie szkoleniowca.

12:37 Fabrizio Romano: Hansi Flick czeka już tylko, aż Xavi zostanie poinformowany przez Barcelonę o rozstaniu, i jest gotowy na podpisanie kontraktu. Niemiec nawet nie rozmawiał z angielskimi klubami.

12:30 Media: Rafa Yuste dołączy do spotkania - też przyjechał do Ciutat Esportiva.

12:26 Javi Miguel (AS): Wstępny plan zakłada zaprezentowanie Flicka w czwartek lub w piątek. Ma to stanowić przeciwwagę dla skupienia uwagi medialnej finałem Ligi Mistrzów.

12:19 Gerard Romero: Wszystko wskazuje na to, że Laporta przekaże Xaviemu decyzję o jego odejściu z klubu 30 czerwca.

12:12 Juan Jimenez (AS): Deco i Laporta w ostatnich miesiącach pytali o Flicka niektórych piłkarzy: Ter Stegena, Gündoğana i Lewandowskiego.

12:09 Gerard Romero: Spotkanie odbędzie się z inicjatywy trenera w związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi o porozumieniu z Flickiem.

12:05 Gerard Romero: Po zakończeniu treningu odbędzie się spotkanie Xaviego, Deco i Laporty.

11:56 Mari Carmen Torres z Marki potwierdza, że Barça jest już po słowie z Flickiem, ale dodaje, że w klubie są tacy, którzy nie są tak pewni odejścia Xaviego ze względu na trudności dotyczące kwestii finansowych związanych z ewentualnym rozwiązaniem kontraktu.

11:49 Gerard Romero donosi, że Joan Laporta i Deco są w Ciutat Esportiva. Czy przekażą w końcu Xaviemu swoją decyzję? Pierwszy zespół trenuje od 11:00.

11:26 Jak podaje Florian Plettenberg ze Sky Sports, Barcelona poinformowała Flicka o podjęciu decyzji, że zostanie jej nowym trenerem. Xavi jest o krok od odejścia z klubu. Z kolei Matteo Moretto pisze o całkowitym porozumieniu z Flickiem w oczekiwaniu na spotkanie Joana Laporty z obecnym szkoleniowcem.

Polo i Torello podają, że w poniedziałek odbędzie się też spotkanie Xaviego z Joanem Laportą, Deco i pozostałymi członkami komisji sportowej. W jego trakcie obecny trener zostanie poinformowany, że nie poprowadzi już drużyny. Ostatnim meczem Xaviego będzie więc niedzielne starcie z Sevillą. Poprzednie informacje dotyczące odejścia obecnego trenera i przybycia Flicka i można przeczytać w tym artykule.

Dziennikarze katalońskiego dziennika Fernando Polo i Roger Torello są przekonani, że Niemiec będzie trenerem Blaugrany w sezonie 2024/2025. Dodają oni również, że choć szczegóły kontraktu Flicka są jeszcze dopinane, ustalona formuła zakładałaby roczną współpracę z opcją przedłużenia o kolejny sezon w zależności od realizacji celów. Mundo Deportivo donosi, że po rozmowie telefonicznej Deco i Flicka dyrektor sportowy zatwierdził zatrudnienie byłego szkoleniowca Bayernu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak.sie zastanawiam.na jakiej podstawie ktoś twierdzi że Xavi jest 2 najlepszym trenerem albo w top 5 na świecie. Tak naprawdę wieszosc.nawet nie wie jaki on jest., co mówi , jak motywuje, jak rozwija piłkarzy,itp.. Ani nic nie osiągnął ani nie można tego dostrzec po taktyce, bezsensownych zmianach, lub dzisnych decyzjach personalnych co do 1 skladu
konto usunięte

@czarnatom ja to pisalem. Sa rankingi co rok..xavimjest w top5.drugi rok.z.rzedu. do tegoa budrzet minus 200mln euro a tami.real plus 800mln rurot a w tamtym roku wyralismy z nimi 4 razu a oni 2 razy

@Serducho dawaj te rankingi i pokaż od razu ile RM wydał w ostatnich latach na transfery a ile FCB bo budżet to inna sprawa co rzeczywiście wydana kasa na zakupy

@yzyr to jakiś brat Borneo chyba jest :D

@Serducho to ranking o kant d... Jeżeli po tym sezonie jest nadal na tak wysokim miejscu może gdzieś pod koniec 10
« Powrót do wszystkich komentarzy