Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea; Hansi Flick mówi "nie" The Blues i czeka na Barcelonę [Aktualizacja 00:46]

Dariusz Maruszczak

21 maja 2024, 21:46

Mundo Deportivo, Sky Sport, Bild, Romano

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Chelsea poinformowała dziś, że Mauricio Pochettino odejdzie z klubu za porozumieniem stron. The Blues mogą zastąpić Argentyńczyka jednym ze szkoleniowców, którzy są łączeni z Barceloną.

Chelsea jest kolejnym klubem, który będzie potrzebował nowego trenera. Florian Plettenberg ze Sky Sport przypomina, że Thomas Tuchel czekał na taką decyzję, ponieważ chciałby wrócić do Anglii. Niemiec uważa, że jego misja w ekipie The Blues nie została jeszcze zakończona. Miały już nawet odbyć się luźne rozmowy z Tuchelem. Natomiast Matt Law z The Telegraph, który jako pierwszy poinformował o odejściu Pochettino, twierdzi jednak, że Chelsea nie będzie wracać do Tuchela. Plettenberg wśród kandydatów londyńskiego klubu wymienia też innego szkoleniowca łączonego wcześniej z Barceloną - Roberto De Zerbiego.

Z kolei Christian Falk z Bilda twierdzi, że Hansi Flick jest zainteresowany pracą w Chelsea, która rozważała już w przeszłości jego zatrudnienie. Fabrizio Romano jakby w kontrze do tych spekulacji podaje, że The Blues szukają młodego, dynamicznego menedżera, a kilku kandydatów jest już wewnętrznie rozpatrywanych, w tym takie opcje jak Thomas Frank czy Kieran McKenna. Bardzo lubiany jest Sebastian Hoeness, ale 42-latek skupia się na pracy w Stuttgarcie. Zobaczymy, czy Chelsea sięgnie po któregoś z tych ostatnich, czy też po jednego z kandydatów do zastąpienia Xaviego w Barcelonie.

AKTUALIZACJA

23:09 Jak podaje Plettenberg, Flick nie zostanie nowym trenerem Chelsea. Niemiec jest skupiony na innych projektach.

00:46 Roger Torello z Mundo Deportivo donosi, że Flick nie zrobi kroku w stronę Chelsea, dopóki sytuacja w Barcelonie nie zostanie określona. Trener powiedział już "nie" The Blues i przedkłada Blaugranę nad inne propozycje.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tym to by się chyba jednak trochę stabilizacji przydało. Na ich miejscu dałbym Pochettino więcej czasu.
« Powrót do wszystkich komentarzy