Mundo Deportivo: Przyszłość Xaviego rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu po… raporcie Deco [Aktualizacja 23:31]

Dariusz Maruszczak

21 maja 2024, 20:56

Mundo Deportivo

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Fernando Polo z Mundo Deportivo przedstawił nowe informacje ws. przyszłości Xaviego. Zdaniem dziennikarza przyszłość trenera roztrzygnie się tuż po meczu z Sevillą, a na spotkaniu z władzami klubu zostanie zaprezentowany raport Deco.

Od dłuższego czasu mówi się w mediach, że wkrótce musi dojść do spotkania Joana Laporty z Xavim. Według Polo nie będzie jednak w nim uczestniczył tylko prezydent. Mają być również obecni Deco i wiceprezydent Rafa Yuste, czyli uczestnicy rozmów sprzed ponad trzech tygodni, a może nawet szara eminencja klubu Alejandro Echevarria. Oprócz nich będą członek zarządu Joan Soler, doradca prezydenta Enric Masip czy Bojan Krkić. Spotkanie odbędzie się po powrocie drużyny z Sewilli – w niedzielę, poniedziałek lub najpóźniej we wtorek.

Mimo że wiele mediów twierdzi, że Laporta podjął decyzję o zwolnieniu Xaviego, źródła z klubu zapewniły Polo, że nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Zdaniem dziennikarza Mundo Deportivo Deco podczas spotkania będzie odpowiedzialny za przedstawienie swojego raportu technicznego. Będzie w nim podsumowane to, co zostało zrobione dobrze i to, co zostało zrobione źle. Ma dojść do rozmowy, a każdy przedstawi swoje wnioski. Następnie podjęta zostanie decyzja, czy pozostanie Xaviego jest konieczne, czy też nie. Następnego dnia dojdzie do posiedzenia zarządu, który ostatecznie zdecyduje o losach trenera.

Polo donosi również, że według źródeł z Barcelony w przypadku zwolnienia trenera pieniądze nie będą niedogodnością. Wyczuwa się, że trener nie będzie stawiał się w kwestii rezygnacji z przysługujących mu pieniędzy za ostatni rok, ale walczyłby o należności względem członków jego sztabu.

Javi Miguel z ASa powyższe informacje kwalifikuje jako chęć Laporty, żeby obwinić Deco o zwolnienie wciąż popularnego wśród kibiców Xaviego. Z kolei Catalunya Radio donosi, że prezydent nie uda się z drużyną do Sewilli, więc nie spotka się z trenerem przed przedstawieniem raportu. Miguel podsumowuje, że Xavi od słynnej konferencji przed pojedynkiem z Almeríą widział się z prezydentem raptem przez cztery minuty.

Aktualizacja

23:31 Jak podaje La Vanguardia, zwolnienie Xaviego kosztowałoby Barcelonę 15 milionów euro, z czego połowa to zarobki jego sztabu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bogaty klub stać ich na 15 baniek ;)))

To jest kpina. Ośmieszają poważną instytucję jaką jest FC Barcelona i tyle.

nie do wiary ???? ogromna marka z takimi "mędrcami" wychodzi na nie rokującą na inwestycję poważnych graczy . Osobiście jestem za zgromadzeniem by jednogłośnie zdymisjonować Laporte wraz z jego pryncypałami . Są potrzebni poważni goście znający się na biznesie i nie gołosłowni. Jak bym mógł i byłby chętny na prezydenta zagłosowałbym za Gerard (em)Piqué.

MD i inne pisaly ze "Xavi zostanie zwolniony" zaraz po meczu z Rayo. I to nawet jak wygraja kilkoma bramkami. Nie udalo sie. Dzis pisza "Przyszlosc Xaviego rozstrzygnie sie" - czyli zmiana przyspiewki, bo juz raz zgadli zle. Bawia sie w mediach z nami i czuja, ze maja duza wladze.

Klub mem... Qu rwą, ślepi ?

Jaki raport. Oni najgorszą głupotę zrobili, że podjęli decyzję o tym by został na kolejny sezon. Od stycznia mieli czas by znaleźć kandydata na jego miejsce. Kolejny raz widać, że Laporta nie ma żadnego pomysłu na ten klub i dodatkowo ten Deco jako dyrektircsportiwy - drugi Abidal

Skoro Deco optuje za Xavim to o kant dupy ten jego raport. Każdy raport można napisać tak żeby albo kogoś bronił albo zjechał i oczernił od góry do dołu.

Nawet jak Xavi by zrezygnował ze swojej połowy to i tak nas nie stać. Czyli se queda

Raport pelikana
konto usunięte

Niech lapcio przestanie rżnąć pawiana i niech zostawi Danzela na następny sezon zamiast wypłacać 15 milionów.Żaden Marquez lepszy od Danzela nie będzie.Miałoby to tylko sens wtedy ,gdyby na miejsce Xaviego miał przyjść trener z topu ,ale nie liczę na to ,by przyszdł tu ktoś pokroju Kloppa czy nawet Pochettino czy innego Flicka.

Dlaczego zarząd robi wszystko i notorycznie, żeby ośmieszyć klub. Nie można było takiego raportu zrobić miesiąc temu? Teraz Bojan Krkic będzie oceniał pracę Xaviego? Cyrk. I to kiepski.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Przyjdzie taki trener który za dużo nie będzie krzyczał i wymagał, najlepiej ogrodnik szwagra Laporty lub inny pasierb mendesa. Zapomnijcie o trenerze typu Flick chyba że tak jest zdesperowany że podda się presji DNA memowej. Albo zostanie wuefista albo Markeza i na tym się kończy cała afera.

Ps. Cała ta afera zapewne ma przykryć coś większego znając naszych fachowców :)

Wytrzymajmy jeszcze rok ( do wyborów ) bycia memem i szczania na nas że wszystkich stron.

To już nawet nie ma znaczenia. Fakt, że Xavi zmienia co chwilę zdanie na temat swojej przyszłości pokazuje, że on nie traktuje siebie poważnie.

Aktualnie to akurat i Xavi amator i Deco amator ale czaicie jak miałby się czuć prawilny trener jeśli o jego losie ma decydować Deco xd ściągają takiego Kloppa czy po prostu innego trenera z odpowiednim zapleczem czy doświadczeniem i twoim szefem jest Deczko

Xavi zostanie bo jak by mial odejsc juz by bylo info ze do konca sezonu jest trenerem tak naprawde chuja bedzie nowy trener zostanie xavi

Niech Deco zwolni Xaviego , a Laporta niech zwolni Deco a w jego miejsce Xaviego .

Widze Deco i już wiem ze nic dobrego z tego nie będzie xd

Co tam robi Bojan Krkic to ja tego nie zrozumie chyba nigdy.

Deco -autorytet od rozwalania zespolu

O litości jak już ciemny Deco będzie robił raporty .... strach sie bać

A kto przedstawi raport nt. pracy Deco?

Niech już go zwolni i miejmy to za sobą. Xavi miał jeden niezły sezon a kolejny to była totalna klapa. Potrzeba nam trenera-rewolucjonisty, który zrobi w drużynie to co Polsatowy "Nasz Nowy Dom" czyli szybko i na miarę oczekiwań.