Mundo Deportivo: Przyszłość Xaviego rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu po… raporcie Deco [Aktualizacja 23:31]

Dariusz Maruszczak

21 maja 2024, 20:56

Mundo Deportivo

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Fernando Polo z Mundo Deportivo przedstawił nowe informacje ws. przyszłości Xaviego. Zdaniem dziennikarza przyszłość trenera roztrzygnie się tuż po meczu z Sevillą, a na spotkaniu z władzami klubu zostanie zaprezentowany raport Deco.

Od dłuższego czasu mówi się w mediach, że wkrótce musi dojść do spotkania Joana Laporty z Xavim. Według Polo nie będzie jednak w nim uczestniczył tylko prezydent. Mają być również obecni Deco i wiceprezydent Rafa Yuste, czyli uczestnicy rozmów sprzed ponad trzech tygodni, a może nawet szara eminencja klubu Alejandro Echevarria. Oprócz nich będą członek zarządu Joan Soler, doradca prezydenta Enric Masip czy Bojan Krkić. Spotkanie odbędzie się po powrocie drużyny z Sewilli – w niedzielę, poniedziałek lub najpóźniej we wtorek.

Mimo że wiele mediów twierdzi, że Laporta podjął decyzję o zwolnieniu Xaviego, źródła z klubu zapewniły Polo, że nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Zdaniem dziennikarza Mundo Deportivo Deco podczas spotkania będzie odpowiedzialny za przedstawienie swojego raportu technicznego. Będzie w nim podsumowane to, co zostało zrobione dobrze i to, co zostało zrobione źle. Ma dojść do rozmowy, a każdy przedstawi swoje wnioski. Następnie podjęta zostanie decyzja, czy pozostanie Xaviego jest konieczne, czy też nie. Następnego dnia dojdzie do posiedzenia zarządu, który ostatecznie zdecyduje o losach trenera.

Polo donosi również, że według źródeł z Barcelony w przypadku zwolnienia trenera pieniądze nie będą niedogodnością. Wyczuwa się, że trener nie będzie stawiał się w kwestii rezygnacji z przysługujących mu pieniędzy za ostatni rok, ale walczyłby o należności względem członków jego sztabu.

Javi Miguel z ASa powyższe informacje kwalifikuje jako chęć Laporty, żeby obwinić Deco o zwolnienie wciąż popularnego wśród kibiców Xaviego. Z kolei Catalunya Radio donosi, że prezydent nie uda się z drużyną do Sewilli, więc nie spotka się z trenerem przed przedstawieniem raportu. Miguel podsumowuje, że Xavi od słynnej konferencji przed pojedynkiem z Almeríą widział się z prezydentem raptem przez cztery minuty.

Aktualizacja

23:31 Jak podaje La Vanguardia, zwolnienie Xaviego kosztowałoby Barcelonę 15 milionów euro, z czego połowa to zarobki jego sztabu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Niech lapcio przestanie rżnąć pawiana i niech zostawi Danzela na następny sezon zamiast wypłacać 15 milionów.Żaden Marquez lepszy od Danzela nie będzie.Miałoby to tylko sens wtedy ,gdyby na miejsce Xaviego miał przyjść trener z topu ,ale nie liczę na to ,by przyszdł tu ktoś pokroju Kloppa czy nawet Pochettino czy innego Flicka.

@Barca2022 trenera trzeba zmienić bo nie mamy drużyny a mentalnie jesteśmy na dnie i lepiej nie będzie. To czy trener dopiero jest na początku kariery o niczym nie świadczy, ważne by umiał zarządzać szatnia, miał pomysł miał charyzmę.

@Barca2022 tak , zostawmy Xaviego by nie wypłacać 15 mln i grajmy lipę żeby stracić miliony euro za kiepskie wyniki ja wszystkich frontach xd
« Powrót do wszystkich komentarzy