Mundo Deportivo: Sergi Roberto podpisze nowy kontrakt bez względu na przyszłość Xaviego [Aktualizacja 15:37]

Mateusz Doniec

21 maja 2024, 15:37

Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Ponieważ przyszłość Xaviego Hernándeza na stanowisku trenera FC Barcelony wciąż wisi w powietrzu, niektóre decyzje dotyczące sezonu 2024/25 mogą się zmienić. Jednak zdaniem Fernando Polo z Mundo Deportivo pewne jest, że Sergi Roberto podpisze nowy kontrakt bez względu na trenera.

Xavi był wielkim zwolennikiem pozostania Sergiego Roberto, ale nawet jeśli nie będzie on trenerem Barçy w przyszłym sezonie, pomysł przedłużenia kontraktu kapitana jest nadal aktualny. Tak samo wygląda sytuacja Guido Rodrígueza, z którym podpisano już wstępny kontrakt. W przypadku Argentyńczyka tylko kłopoty z finansowym fair play mogłyby uniemożliwić jego dołączenie do Barçy.

W przypadku Sergiego Roberto nie ma planów wycofania się z już uzgodnionej umowy. W kontrakcie nie będzie już opcjonalnego przedłużenia na kolejny sezon, a oficjalne ogłoszenie spodziewane jest po zakończeniu LaLigi. Oprócz aprobaty Xaviego, Roberto jest uważany w klubie za dobre uzupełnienie składu, mimo że nie jest niekwestionowanym zawodnikiem wyjściowej jedenastki.

W Barcelonie mówi się, że gdyby nie mieli go w składzie, musieliby wejść na rynek, aby podpisać kontrakt z zawodnikiem o podobnych cechach, co wiązałoby się z większymi inwestycjami. Klub podkreśla również potrzebę posiadania szerszej kadry niż w kampanii, która zakończy się w najbliższą niedzielę o 21:00 meczem na Sánchez Pizjuán z Sevillą.

AKTUALIZACJA

15:37 Agent Sergiego Roberto czeka na spotkanie z Deco ws. nowego kontraktu. Porozumienie jest werbalne, ale nic nie zostało jeszcze podpisane, a Barça prosi o cierpliwość. Kapitan ma alternatywę z innego klubu, gdyby były problemy z rejestracją.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

wszyscy zadowoleni :D
« Powrót do wszystkich komentarzy