Matteo Moretto: Barcelona nie wyklucza sprzedaży Vitora Roque [Aktualizacja 20:25]

Mateusz Doniec

13 maja 2024, 20:25

SER Catalunya

163 komentarze

Fot. Getty Images

Wygląda na to, że pół roku wystarczyło w Barcelonie, aby przekreślić 19-latka, który dopiero co przybył do Europy. Barça zdecydowała bowiem, że Vitor Roque nie będzie częścią kadry w przyszłym sezonie i celem jest wypożyczenie go do innego klubu. Ma to pomóc zarówno zawodnikowi, jak i klubowi, który uzyskałby nieco więcej miejsca w FFP.

Jak donoszą prowadzący program "Que t'hi Jugues" Santi Ovalle, Sique Rodríguez i Adria Albets z SER Catalunya, dział sportowy FC Barcelony zdecydował, że Vitor Roque nie będzie zakładał koszulki Barçy w przyszłym sezonie i odejdzie na wypożyczenie.

Dziennikarze zwracają uwagę, że dzięki temu, że Roque nie zostanie zarejestrowany do kadry na przyszły sezon, zwolni się trochę miejsca w limicie wynagrodzeń i przy innych dodatkowych wpływach, jak np. w ramach nowej umowy z NIKE czy sprzedaży zawodników, możliwe będzie zarejestrowanie umów Gaviego, Alejandro Balde i Iñigo Martíneza, a także rejestracja Pau Cubarsíego i Lamine Yamala do pierwszej drużyny. 

Choć celem Vitora Roque i jego otoczenia w przypadku konieczności odejścia jest transfer definitywny, dyrekcja sportowa Barçy preferuje wypożyczenie, aby nie pozbywać się napastnika. Przypomnijmy jednak, co powiedział w niedawnym wywiadzie Andre Cury, agent Barzylijczyka: "Nie, wypożyczenie nie. Zawodnik zostaje, bo został zakontraktowany, aby klub mu dawał minuty, i aby mógł się pokazać, a jeśli klub zdecyduje, że nie może zostać, odejdzie na zasadzie sprzedaży. (...) Xavi dał minuty Fermínowi, Cubarsíemu i Lamine Yamalowi, a Vitorowi Roque nie. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie jestem trenerem. To nie jest najlepszy sezon. Strzelili nam niemal 30 goli w styczniu, straciliśmy 8 goli w meczach z Gironą, 9 goli w meczach z Realem Madryt, 6 goli w dwumeczu Ligi Mistrzów... uważam, że to też nie pomaga" - mówił agent. Wygląda zatem na to, że "sprawa Roque" urosła już do takich rozmiarów, że najprawdopodobniej zawodnik nie odejdzie z klubu.

Aktualizacja

20:25 Matteo Moretto z Relevo twierdzi, że jeśli do klubu wpłynie duża oferta za Vitora Roque, zostanie ona poważnie rozważona i nie wyklucza się definitywnej sprzedaży. Jeśli do tego dojdzie, klub może poszukać nowej "dziewiątki".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

- Chłop ściągnięty w przyspieszonym tempie, aby się aklimatyzował, potrzebny ciekawe dla kogo.
-Trener na niego nie stawia.
- Jeśli gra to rzucany po bokach, logika...
- Na pewno sytuacja zachęcająca do przyjścia dla kolejnych perspektywicznych młodych.

@niepijpiotrek w brazylii tez gral czesto po bokach
« Powrót do wszystkich komentarzy