Oficjalnie: PSV nie zamierza korzystać z opcji wykupu Sergiño Desta [Aktualizacja 15:20]

Mateusz Doniec, Dariusz Maruszczak

10 maja 2024, 15:20

ED.nl

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergiño Dest doznał kilka tygodni temu zerwania więzadła krzyżowego w kolanie, co eliminuje go z gry na wiele miesięcy. Amerykanin dobrze spisywał się na wypożyczeniu w PSV, lecz wobec poważnego urazu mistrzowie Holandii nie decydują się na skorzystanie z opcji wykupu wynoszącej 10 milionów euro.

Jak informuje Rik Elfrink z Eindhovens Dagblad, PSV zdecydowało się na tym etapie nie korzystać z opcji wykupu Sergiño Desa po odpowiednich konsultacjach ze wszystkimi stronami - chyba, że wydarzy się coś nieoczekiwanego. Świeżo upieczeni mistrzowie Holandii nadal chcą jednak kontynuować współpracę z Amerykaninem w przyszłym sezonie, pod warunkiem że jego powrót do zdrowia będzie przebiegał pomyślnie.

23-latek rozegrał w tym sezonie 37 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 2 bramki i zanotował 7 asyst, przyczyniając się znacząco do 25. w historii PSV mistrzostwa Holandii. W klubie uważa się go za jednego z najlepszych piłkarzy w zespole w tej kampanii.

AKTUALIZACJA

15:20 Trener PSV Peter Bosz potwierdził doniesienia płynące z Holandii, zarówno w kontekście braku skorzystania z opcji transferu definitywnego, jak i tego, że klub nie rezygnuje z pozyskania Desta: „Nie aktywujemy klauzuli wykupu. Nadal mam nadzieję, że zostanie. Brak aktywacji tej opcji nie oznacza, że taka możliwość zniknie”. Szkoleniowiec przyznał, że piłkarza czeka dziewięciomiesięczna rehabilitacja.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli coś co było oczywiste, dostaniemy może z milion za niego i jakąś klauzulę w razie przyszłej sprzedaży z PSV. Ta sytuacja to tak naprawdę ogromny pech dla każdej ze stron, my stracimy hajs, Dest mnóstwo czasu i być może formę na lata, a PSV jednego z podstawowych zawodników, wielka szkoda, jeden z najgorszych, możliwych scenariuszy.
Według mnie gdyby nie ta kontuzja, to PSV nawet by tu nic nie negocjowało tylko od ręki dało tą dychę.

Czyli powiedzą że mogą go wziąć za darmo bo jest po ciężkiej kontuzji a my oddamy bo nie trzeba będzie płacić. Tak to się skonczy .

To było oczywiste. W gre wchodzi obniżenie kwoty, przejęcie części wynagrodzenia lub kolejne wypożyczenie.

Trzeba zwiększyć kontrakty naszych kopaczy to łatwiej będzie ich sprzedać xD

To było jasne że PSV przynajmniej się głęboko zastanowi nad wykupem i jeśli już to zrobią, to za jakąś minimalną sumę...no pech nas nie opuszcza

Połowę przyszłego sezonu będzie miał z głowy. Kontrakt z Barca ważny tylko do końca przyszłego sezonu.
Niech ugadają się na jakąś kwotę minimalną ,ale obligatoryjnie niech będzie 50% od przyszłej sprzedaży.
Dest wciąż jest młody i ładnie chodził tam więc może ktoś za jakiś czas by się skusił na niego to jakieś tam pieniądze by wpadły.
Jedyny sposób żeby zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze

pozbycie się definitywnie Langleta, Fatiego i Desta będzie dużym wyzwaniem dla Deco
Dziężko udawać zaskoczonego. Biednemu jeszcze wiatr w oczy…

Nie chcą takiego połamanego Desta za 10 mln euro? No szok ze stresem normalnie! Nie do wiary...

Ależ my mamy pecha. Fati i Lenglet są głębokimu rezerowywmi w swoich klubach i przez swoje wysokie pensje na pewno się ich nie pozbędziemy na korzystnych dla nas warunkach, maksymalnie to kolejne wypożyczenia. Na domiar złego Dest który spisywał się najlepiej z tej trójki i miał duże szanse na wykup przez PSV doznał kontuzji która wyklucza go z gry na niemal rok i o wykupie za 10 mln można już tylko pomarzyć.