Sport: Robert Lewandowski może rozpocząć mecz z Valencią na ławce rezerwowych

Mateusz Doniec

29 kwietnia 2024, 18:17

Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Według informacji dziennika Sport Robert Lewandowski może rozpocząć dzisiejszy mecz z Valencią na ławce rezerwowych. Czy podsyci to plotki o przyszłości Polaka?

Jak informują Toni Juanmarti oraz Sergi Capdevila z dziennika Sport, Xavi Hernández poważnie rozważa posadzenie Roberta Lewandowskiego na ławce rezerwowych w meczu z Valencią. Trener Blaugrany może zdecydować się na wystawienie Ferrana Torresa lub Vitora Roque, co byłoby sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę niepodważalną dotychczas pozycję polskiego napastnika.

Dziennikarze nie informują o żadnym drobnym urazie Lewandowskiego, który odpoczywał w meczu z Cádizem przed rewanżem z PSG, a w El Clásico na Bernabéu został zmieniony po nieco ponad godzinie gry. Co więcej, od tamtego meczu minął ponad tydzień, a zatem trudno mówić o konieczności odpoczynku dla Polaka. 

Z drugiej strony pozostawienie "Lewego" na ławce może też wynikać z prawie przegranego mistrzostwa, lecz Barça nadal musi przecież walczyć o drugie miejsce w tabeli i awans do Superpucharu Hiszpanii. Klub nie może sobie pozwolić na to, aby bonus za udział w tych rozgrywkach przeszedł mu koło nosa.

Można się zatem spodziewać, że jeśli informacja ta się potwierdzi, wzbudzi to na pewno dyskusję na temat przyszłości Lewandowskiego, mimo że on sam deklarował wielokrotnie chęć pozostania w Barcelonie. Warto jednak przypomnieć, że według Cadena SER Barça ma możliwość jednostronnego rozwiązania kontraktu z Polakiem, jeśli nie rozegra on przynajmniej 55% meczów w sezonie 2024/2025. Być może dzisiejszy mecz jest pierwszym sygnałem takiej praktyki w przyszłej kampanii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po pierwsze "sport"...
Pod drugie Xavi będzie trzymał Lewego w składzie bez względu na wszystko, tak samo jak Prezesik Xaviego.

Szkoda, że Roque po prostu nie dostaje szansy. Odejdź chłopie i normalnie się rozwijaj!

@karolup Autorzy są całkiem wiarygodni. Polecam patrzeć na konkretne nazwiska, a nie tylko na "Sport" czy "Mundo Deportivo".

@MateuszDoniec w takim razie będzie fajna okazja to sprawdzić ;)

@MateuszDoniec no i widzisz Mati :(

Xavi to był wyborny piłkarz, jeden z najlepszych w historii. Nawet głupio mi to pisać, że trochę ośmieszam taką legendę, ale niestety to jest beton pod względem decyzyjności na trenerce...
« Powrót do wszystkich komentarzy