Atlético wygrywa z Athletikiem w meczu przerwanym przez rasistowskie obelgi [WIDEO]

Mateusz Doniec

27 kwietnia 2024, 23:05

16 komentarzy

Atlético Madryt pokonało u siebie Athletic 3:1 po golach Rodrigo de Paula, Angela Correi i samobóju Unaia Simona. Dla Basków do siatki trafił Nico Williams, który padł ofiarą rasistowskich obelg z trybun Metropolitano. Mecz został z tego powodu przerwany.

Atlético wyszło na prowadzenie w 15. minucie po trafieniu Rodrigo de Paula, który uderzył zza pola karnego, a piłka szczęśliwie się odbiła i wpadła do siatki.

twitter.com/TransferSector/status/1784301367492051430

Zaraz przed przerwą doszło do przerwania meczu z powodu rasistowskich obelg z trybun, które zgłosił sędziemu Nico Williams. Chwilę później skrzydłowy zrewanżował się, strzelając gola i celebrując go przed "kibicami", którzy go obrażali.

W drugiej połowie Atlético szybko powróciło na prowadzenie za sprawą Angela Correi, który świetnie przyjął genialne podanie od Koke, minął Unaia Simona i trafił do siatki.

Wynik ustalił w 80. minucie Samuel Lino, a dokładniej Unai Simon, od którego pleców piłka odbiła się i wpadła do siatki.

Dzięki temu zwycięstwu nad bezpośrednim rywalem w walce o Ligę Mistrzów Atlético ma już na koncie 64 punkty i 6 oczek przewagi na piątym Athletikiem. Na pięć kolejek przed końcem sezonu ligowego to podopieczni Simeone są zatem dużo bliżej gry w odświeżonej Lidze Mistrzów. Tyle samo punktów tracą z kolei Los Colchoneros do Barçy, która swoje spotkanie z Valencią zagra w poniedziałek.

Dożywotni zakaz stadionowy dla każdego takiego "kibica"

Jacy oni wrażliwi się zrobili

Może ma jakiś kompleks z powodu tego, że jest czarny skoro go to rusza. Normalny facet by wyśmiał tych prowokatorów jak swego czasu Dani Alves.

No to teraz wypadało by zmienić wynik po tym incydencie na zwycięstwo Bilbao ^⁠_⁠^ no skoro pewnym osobom anuluje się kartki za uderzenie w twarz to chyba można i zmienić wynik to nie jest nic wielkiego :⁠-⁠D

Każdy "kibic" złapany na czymś takim powinien od ręki dostawać zakaz stadionowy, to by się wypleniło debili

Kibice Atletico się nie popisali, mam nadzieję że winni zostaną ukarani. Natomiast mam tylko nadzieję że Nico je będzie nawiązywał do vinciusa, bo madrycki głupek i to co go spotyka nie ma nic wspólnego z rasizmem, bo to reakcja na głupotę prowokacje, IQ poniżej 70 brazylijskiego idioty.

wymyslili spobie czarni rasizm i na kazdym kroku robia z siebie ofiary. Zawieszac takich zawodnikow i tyle