Real Madrid TV narzeka na decyzje sędziowskie z ostatniego El Clásico

Przemek Walczak

23 kwietnia 2024, 17:00

Mundo Deportivo

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta wyraził swoje oburzenie decyzjami sędziowskimi, które miały miejsce w trakcie spotkania Realu Madryt i FC Barcelony. Okazuje się, że niektóre decyzje Soto Grado nie spodobały się również madryckiej telewizji. Chodzi o gola Christensena oraz dyskusje wokół "gola widmo" Lamine Yamala.

W Real Madrid TV wczoraj dyskutowano na temat sędziowania w El Clásico. Również tym razem, według klubowej telewizji, sędzia skrzywdził stołeczny klub. Pierwsza kontrowersja dotyczy momentu, w którym Christensen wyskoczył do piłki, opierając się przy tym na Tonim Kroosie. Ta sytuacja została porównana do podobnej z El Clásico z 2016 roku, kiedy to Gareth Bale wyskakując, oparł się na Jordim Albie, co arbiter uznał za faul i nie uznał bramki. 

Drugą kontrowersją według zaproszonych przez RMTV ekspertów jest głośny "gol widmo", (nie)zdobyty przez Lamine Yamala. Według madryckiej telewizji, nawet jeśli piłka przekroczyła linię bramkową, trafienie nie powinno zostać zaliczone. Chodzi o pozycję spaloną, na której w momencie strzału znajdował się Cubarsi. Młody Hiszpan w interpretacji eksperta Real Madrid TV przeszkadzał Łuninowi w skutecznej obronie, co zgodnie z przepisami oznaczałoby pozycję spaloną. W klubowej telewizji przypominano mecz Villarealu przeciwko Barcelonie, w którym sędzia nie uznał gola z powodu spalonego Sorlotha.

Dajcie znać, co uważacie o materiale Real Madrid TV. Czy ich argumenty trafiają do was?

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niby w jaki sposób Cubarsi mu przeszkodził? XD Oni są bezczelni naprawdę.

@mr Barca stanął Łuninowi na drodze, kiedy wracał na krótki słupek będąc na pozycji spalonej

@Duriel wracał w momencie zagrania z różnego zanim piłkę dotknął yamal więc w tym momencie nie był na spalonym, na spalonym prawdopodobnie był w momencie gdy piłkę dotknął yamal
« Powrót do wszystkich komentarzy