Przegląd prasy FCBarca.com: „Laporta w ataku”

Dariusz Maruszczak

23 kwietnia 2024, 01:30

26 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Laporta w ataku” – Mundo Deportivo informuje, że Barça domaga się od CTA i RFEF ujęć i audio z Klasyku, ale ci odmawiają. Nie wyklucza „działań prawnych” i „poproszenia o powtórzenie pojedynku”, jeśli potwierdzi się błąd. „Xavi rewiduje” – trener bierze pod uwagę wycofanie się i pozostanie na kolejny rok, w oczekiwaniu na najbliższe spotkanie z prezydentem i Deco. Aitana zdobywa nagrodę Laureus. Inter wygrywa z Milanem i zdobywa swoje 20. mistrzostwo Włoch. Brooklyn Nets ogłasza Jordiego Fernándeza jako trenera.

„Laporta poprosi o powtórzenie Klasyku!” - Sport donosi, że Barça domaga się wszystkich ujęć z gola-widmo Lamine Yamala, a prezydent zapewnia, że „podejmiemy wszystkie środki, jeśli wykazany zostanie błąd”. Zarząd Blaugrany jest oburzony arbitrażem: „podnoszę niepokój wszystkich barcelonistas w związku ze złym użyciem VAR”. Xavi otwiera drzwi do pozostania. Trener spotka się z Laportą w tym tygodniu, aby określić swoją przyszłość. Frenkie de Jong żegna się z sezonem z powodu kontuzji – doznał skręcenia stawu skokowego drugiego stopnia. Aitana zdobywa nagrodę Laureus dla najlepszej sportsmenki roku. Najlepszym sportowcem – Djoković.

„Cała kolekcja” – L’Esportiu podaje, że Aitana Bonmatí wygrała też nagrodę Laureus dla najlepszej sportsmenki na świecie i dołączyła do Messiego jako jedynych przedstawicieli piłki nożnej, którzy otrzymali to wyróżnienie. „Jesteśmy coraz bardziej słyszalni i chcemy podnieść głos dla bardziej sprawiedliwego i równego społeczeństwa” – powiedziała gwiazda Blaugrany. Barcelona zachowuje możliwość, że Xavi ponownie przemyśli swoją decyzję i dezaktywuje odroczoną dymisję. Laporta oburzony arbitrażem rozważa wniesienie o powtórzenie Klasyku. Ambicja i harmonia kluczowymi aspektami mistrzostwa Sabadell w piłce wodnej. „W zespole jest dobra chemia” – powiedział David Palma. Historyczny krok Jordiego Fernándeza, który bardzo chce już zadebiutować w Nets.

„Laureaci w Madrycie” – Marca pisze o deszczu gwiazd podczas sportowych Oscarów. 25. edycja koronuje Aitanę, Bellinghama, Djokovicia i reprezentację Hiszpanii. Nagrodzono też Fundację Rafy Nadala. Bolt, Brady czy Vonn błyszczeli na czerwonym dywanie. Laporta grozi, że wniesie o powtórzenie Klasyku. Barcelona rozważy podjęcie działań prawnych ws. gola-widmo. Xavi wycofuje się i rozważa pozostanie. Modrić chce zostać. Chorwat wygrywa sobie pozostanie. Lucas Vázquez wchodzi do walki o wyjazd na EURO. Sevilla odetchnęła i sprawiła problemy Mallorce. „Wielka piątka” podnosi kurtynę podczas prezentacji tenisowego turnieju w Madrycie.

„Laureus mistrzostw” – AS podaje, że Bellingham otrzymał nagrodę rewelacji roku dzień po rozstrzygnięciu LaLigi. „Ostatnie 24 godziny były cudowne” – powiedział Anglik. Aitana Bonmatí pierwszą Hiszpanką wybraną jako sportsmenka roku. Djoković, Simone Biles i Fundacja Nadala innymi wyróżnionymi. Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej kobiet została najlepszą drużyną 2023 roku, co jest wisienką na torcie gali w Madrycie. „Laporta podejrzewa VAR” – prezydent domaga się ujęć z gola-widmo Lamine’a i grozi prośbą o powtórzenie Klasyku. „Niech powtórzą ligi Negreiry” – odpowiada Real Madrid TV. Real i Baskonia rozpoczną dziś play-offy, które prowadzą do Final Four. Inter wygrał derby z Milanem i z mocą zdobywa swoje 20. scudetto.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi + Laporta = duo do zniszczenia DUMY katalonii

@Sentrosii Barcelonę zniszczył Bartek

@FATTOMY Tak, w sumie masz rację. No to Xavi z Laportą pogrzebią Barçe
« Powrót do wszystkich komentarzy