Sport: Zaskakujące przesłanie Florentino Péreza do zarządu Barcelony

Dariusz Maruszczak

22 kwietnia 2024, 22:27

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennikarze Sportu w programie „La Posesion” przybliżyli kulisy tradycyjnego spotkania władz Barcelony i Realu Madryt przed Klasykiem. Ferran Correas na podstawie swojego źródła w zarządzie Blaugrany przedstawił „zaskakujące” Katalończyków przesłanie ze strony Florentino Péreza.

Prezes Realu miał przyznać podczas posiłku, że „nie rozumie, dlaczego ludzie wpadają w takie nerwy”, ponieważ Los Blancos w poprzednim sezonie wyraźnie przegrali LaLigę, a w Lidze Mistrzów doznali klęski 0:4 ze strony Manchesteru City i nic się nie stało. Pérez miał odnosić się w ten sposób do atmosfery w Barcelonie po wyeliminowaniu z Ligi Mistrzów i możliwości wypadnięcia z rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii.

Zdaniem Sportu prezes Realu dawał do zrozumienia, że Carlo Ancelotti mimo trudnej sytuacji w żadnym momencie nie był kwestionowany, co ma miejsce w przypadku Xaviego, choć to prawda, że Katalończyk nie ma na koncie takich trofeów jak szkoleniowiec Los Blancos. Correas jako pierwszy dziennikarz poinformował o dzisiejszym wystąpieniu Joana Laporty, więc być może ma dobre dojścia w zarządzie. 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę, że tu chodzi o cierpliwość i plan i to próbował powiedzieć Perez. W ostatnich latach w biurach Barcelony ciągle mówi się w każdym sezonie o sextete i triplete a na końcu wygrywa się nie wiele i są porażki w Europie która ocierają się o upokorzenia. W Realu jest więcej cierpliwości, normalności i nie ma ciśnienia chociaż nikt na głos nie powie jak go zapytasz co chce ugrać w sezonie. W Barcelonie jest ciśnienie a jak nie wychodzi to atak na wszystkich tylko nie szukanie autokrytyki u siebie. Daleko na takim podejściu klub nie zajedzie, zresztą już od lat nie dojezdza w najwazniejszych momentach sezonu. Wiadomo Barca lige zawsze wygra ale do Europy nie ma obecnie podjazdu ani mentalem, ani kadra ale przede wszystkim mentalem.

@creativeopinion Nie wiem gdzie ci każdy o tryplecie gada ale najwyraźniej gada bzdury, ale to prawda że w Barcelonie jest mało cierpliwości co do trenerów i piłkarzy zamiast zwyczajnego rozwoju, a auto krytykę mają piłkarze Barcy (przynajmniej ci bardziej znaczaczacy jak Gundo ter Stegen itd.) i większość kibiców ale brakuje chłodnego myślenia Laporcie i Xaviemu
« Powrót do wszystkich komentarzy