Fabio Capello: Lamine Yamal ma wiele jakości, ale nie będzie geniuszem jak Messi

Krystian Cichocki

22 kwietnia 2024, 18:00

Sport

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Fabio Capello nie przebiera w słowach i zrobił to ponownie na konferencji prasowej zorganizowanej przez Laureus Awards, aby omówić nadchodzące Mistrzostwa Europy w Niemczech. Włoch był pytany o wiele kwestii w tym o utalentowanego zawodnika Barcelony, Lamine Yamala.

- Spotkałem Messiego podczas Pucharu Gampera i po 20-25 minutach meczu podszedłem do Rijkaarda i poprosiłem go, aby wypożyczył mi go na jeden sezon. To był geniusz. Lamine ma wiele jakości i jest bardzo interesujący, ale nie będzie geniuszem. Messi, Pelé i Maradona byli geniuszami. Ronaldo jest bardzo blisko. Cristiano jest świetnym graczem, świetnym strzelcem, zdobył tytuły i Złotą Piłkę, ale nie był wielki jak Messi. Jest świetnym piłkarzem, ale nie jest geniuszem. - mówił Włoch. 

Capello był pytany również o El Clásico i odpowiedział na nie pytaniem, które obecnie zadaje połowa świata: "Mówiąc o hiszpańskiej piłce nożnej i El Clásico: Jak to możliwe, że nie ma tam technologii bramkowej?".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No Messim oczywiście że nie będzie, ale jeżeli będzie zdrowy i miał chłodna głowę to widzę w nim piłkarza typu Thierry Henryego. Bardzo mądry zawodnik, spokojnie podejmujący decyzje, zaskakujący dla przeciwnika i oczywiście świetna technika. Niech rośnie i niech ośmiesza zarówno przeciwników jak i naszych piłkarzy którzy stoją w miejscu w swoim rozwoju.

A Vini nawet nie stoi koło Neymara, i stać nie będzie. Można się rozejśc.

Zgadza się Messi był tylko jeden

On nie ma być drugim Messim ma być pierwszym Yamalem

Wystarczy jedna poważna kontuzja i będzie bardziej przypominał Fatiego niż Messiego, bazuje tylko na szybkości. Messi czy biegał czy stał i tak był najlepszy lub w top2

Prorokuj nam Fabio...

To był geniusz. *Wstaw nazwisko dowolnego piłkarza obecnie grającego* ma wiele jakości i jest bardzo interesujący, ale nie będzie geniuszem. Messi, Pelé i Maradona byli geniuszami

Absurdem jest porównywanie kogokolwiek do tej trójki. Takich piłkarzy prędko nie zobaczymy, o ile to się stanie. Fakt Yamal czy inni mają potencjał na bycie wielkimi piłkarzami ale do tej półki chyba nie doskoczą

Nie będzie już drugiego Messiego. Niech idzie swoją drogą i oby klub go nie zajechał..

Ja bym Yamalowi nie odbierał szans na doszusowanie do poziomu Leo. Zaczyna młody z niezwykle wysokiego pułapu, jak Leo. Ośmiesza wielu rywali nie ukończywszy 17 lat.
Będzie się rozwijał w wielu aspektach - poprawi siłę, dynamikę, strzał, drybling, przegląd pola, podania. Już wiele z tych cech ma nadprzeciętnie na swój wiek rozwiniętych.

Pytanie jaki ma potencjał, jak będzie z motywacją i dyscypliną? Czy nie przewróci mu się w głowie? Wygląda na ułożonego chłopaka, więc oby nie. No i pytanie o otoczenie, dobrze byłoby gdyby zespół dał mu wsparcie, a nie musiał zamieniać się w strażaka, który ratuje kolegom tyłki. Dlatego ważne by wybrać dla Barcy właściwego trenera.

ciekawe jak to sie zestarzeje. Komentarz taktyczny.

Tacy jak Leo rodzą się raz na sto lat..

Nie mają racji ludzie, którzy piszą, że Leo w wieku 16 lat tak nie grał, Yamal ma jeszcze czas itd. Messi - jak sama ksywka wskazuje - od pierwszej minuty to był La Pulga Atomica. Miał kosmiczną szybkość, zwrotność, siłę i prowadzenie piłki geniusza, co bezbłędnie zobaczył Capello. Lamine nigdy nie będzie ani takim dryblerem, ani strzelcem.

Messi to inna galaktyka. Za dużo mielibyśmy szczęścia żeby oglądać jednego piłkarskiego kosmitę i w tym samym życiu widziec drugiego. Aż tak często się nie rodzą. A Yamal wystarczy że będzie na poziomie Mbappe, Neymara, Cristiano czy Ronaldinho w zupełności mi to wystarczy :)

Ameryki nie odkrył. Jeśli Yamal zdobędzie w piłce chociaż 50% dorobku Messiego to będzie można ogłosić gigantyczny sukces - pytanie też w jakiej perspektywie czasowej Barcelona będzie mogła wrócić na ścisły top.

Yamal ma 16 lat nawet Messi w jego wieku tak nie grał więc takie pierdolenie. Widać jaki Yamal ma klej w bucie, nie mniejszy niż Messi

Ameryki nie odkrył XD

To byłby istny cud, jeżeli Yamal okazałby się takim kocurem jak Leo.
aczkolwiek sądzę, że prędzej wykituje niż taki talent zobaczę

No to oczywiste bo takiego jak Messi już nie będzie.