Carlo Ancelotti: Tort jest gotowy, musimy tylko położyć wisienkę w tym miesiącu

Mateusz Doniec

20 kwietnia 2024, 15:15

Marca, AS

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Chwilę przed konferencją prasową Xaviego na pytania dziennikarzy odpowiedział również Carlo Ancelotti. Włoski trener przyznał, że jego zespół ma już gotowy tort, na który wystarczy już położyć wisienkę, odwołując się do coraz bliższego ligowego triumfu. Poniżej najciekawsze wypowiedzi Ancelottiego.

Stan zespołu: Dobrze się regenerujemy. Są zawodnicy, którzy potrzebują jeszcze jednego dnia. Mendy dzisiaj nie trenował. Zamierzamy wystawić najlepszą możliwą jedenastkę.

Potencjalne odejście Nacho: To jego przyszłość. Musi zdecydować, co chce robić. Ostatnio zagrał spektakularny mecz na najwyższym poziomie. Był, jest i będzie świetnym środkowym obrońcą. W przypadku takich zawodników trzeba szanować ich decyzje. On wie, co myślimy.

Militão: Może jutro grać od początku. Nic mu nie jest. Brakuje mu tylko minut. Jest gotowy.

Krytyka stylu: Nie jestem zaskoczony. Każdy może wyrazić swoją opinię. Trzeba dobrze radzić sobie z posiadaniem piłki i jej brakiem. My poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Nie znalazłem żadnych smutnych madridistas. "Opowiedz mi o morzu, marynarzu..." to hiszpańskie powiedzenie, którego się nauczyłem i bardzo je lubię.

LaLiga: Jesteśmy bardzo blisko, kiedy będziemy grać przeciwko bardzo konkurencyjnej drużynie. Radzą sobie bardzo dobrze. El Clásico jak zawsze wyrównane, konkurencyjne, to szansa na wygranie LaLigi.

Pięciu obrońców: To system, którego wstępnie nie wykluczamy, gdy do końca pozostało pięć lub sześć minut. Może nawet sześciu lub siedmiu. Nawet dwóch bramkarzy, ale autobusu nie można...

Modrić: On nigdy nie zaakceptuje bycia zmiennikiem. Ma takie samo pragnienie jak zawsze.

Sezon: Gramy bardzo dobrze. Tort jest gotowy, musimy tylko położyć wisienkę w tym miesiącu. Jesteśmy bardzo dobrze usytuowani. Odzyskaliśmy Militão, Courtois za niedługo będzie gotowy, brakuje tylko Alaby... Podchodzimy do najbliższych meczów dobrze, ale musimy położyć wisienkę na torcie.

Cubarsi i Lamine Yamal: To, co robią w tym wieku, bardzo dobrze o nich świadczy. Ważne jest, tak jak my to zrobiliśmy, aby łączyć młodość z doświadczeniem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

juz na te gębe patrzeć nie mogę ,kiedy on na emeryture idzie

Wuefista jutro będzie wyjaśniony, strata zmniejszy się do 5pts, a przez dwumecz z Bayernem stracą kolejne. Zanosi się na kolejną frajersko przegraną La Lige Carlo xD

Wygrana zmniejszyła by straty do 5pkt. Łatwo raczej nie będzie ale szansa jest

Wygrana ligi przez Real jest na 99% pewna, ale jednego sobie życzę - aby Barcelona pokazała po raz ostatni w tym sezonie jaja i ich pokonała, jeśli chcą żebyśmy wierzyli w poprawę, to mają obowiązek zostawić swoje zdrowie na Bernabeu

Obyście w ryj dostali tym tortem ostatecznie

To będzie trudny mecz dla nich, bo mieli dogrywkę, dzień później mecz niż my i lot.wcale nie muszą tego wygrać.

Styl Realu jest odrażający, zwłaszcza w meczu z silniejszym przeciwnikiem. Cała 11 na 30 metrze broni się desperacko a trener stresowo żuje gumę za gumą modląc się w ciszy o przetrwanie.

Co za bezczelny gość xD żeby się nie zdziwił, typowe zachowanie Realu i ich zarozumiałość

Trener, który prędzej zagrałby 50 latkiem, niż 18 latkiem