Carlo Ancelotti: Tort jest gotowy, musimy tylko położyć wisienkę w tym miesiącu

Mateusz Doniec

20 kwietnia 2024, 15:15

Marca, AS

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Chwilę przed konferencją prasową Xaviego na pytania dziennikarzy odpowiedział również Carlo Ancelotti. Włoski trener przyznał, że jego zespół ma już gotowy tort, na który wystarczy już położyć wisienkę, odwołując się do coraz bliższego ligowego triumfu. Poniżej najciekawsze wypowiedzi Ancelottiego.

Stan zespołu: Dobrze się regenerujemy. Są zawodnicy, którzy potrzebują jeszcze jednego dnia. Mendy dzisiaj nie trenował. Zamierzamy wystawić najlepszą możliwą jedenastkę.

Potencjalne odejście Nacho: To jego przyszłość. Musi zdecydować, co chce robić. Ostatnio zagrał spektakularny mecz na najwyższym poziomie. Był, jest i będzie świetnym środkowym obrońcą. W przypadku takich zawodników trzeba szanować ich decyzje. On wie, co myślimy.

Militão: Może jutro grać od początku. Nic mu nie jest. Brakuje mu tylko minut. Jest gotowy.

Krytyka stylu: Nie jestem zaskoczony. Każdy może wyrazić swoją opinię. Trzeba dobrze radzić sobie z posiadaniem piłki i jej brakiem. My poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Nie znalazłem żadnych smutnych madridistas. "Opowiedz mi o morzu, marynarzu..." to hiszpańskie powiedzenie, którego się nauczyłem i bardzo je lubię.

LaLiga: Jesteśmy bardzo blisko, kiedy będziemy grać przeciwko bardzo konkurencyjnej drużynie. Radzą sobie bardzo dobrze. El Clásico jak zawsze wyrównane, konkurencyjne, to szansa na wygranie LaLigi.

Pięciu obrońców: To system, którego wstępnie nie wykluczamy, gdy do końca pozostało pięć lub sześć minut. Może nawet sześciu lub siedmiu. Nawet dwóch bramkarzy, ale autobusu nie można...

Modrić: On nigdy nie zaakceptuje bycia zmiennikiem. Ma takie samo pragnienie jak zawsze.

Sezon: Gramy bardzo dobrze. Tort jest gotowy, musimy tylko położyć wisienkę w tym miesiącu. Jesteśmy bardzo dobrze usytuowani. Odzyskaliśmy Militão, Courtois za niedługo będzie gotowy, brakuje tylko Alaby... Podchodzimy do najbliższych meczów dobrze, ale musimy położyć wisienkę na torcie.

Cubarsi i Lamine Yamal: To, co robią w tym wieku, bardzo dobrze o nich świadczy. Ważne jest, tak jak my to zrobiliśmy, aby łączyć młodość z doświadczeniem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To będzie trudny mecz dla nich, bo mieli dogrywkę, dzień później mecz niż my i lot.wcale nie muszą tego wygrać.

@Borneo Remis to dla nich również dobry wynik.

@ousmanedembele10 Uwierz mi ale obie drużyny będą na podobnym poziomie, w tym aspekcie naprawdę nie ma to żadnego znaczenia bo Wy też graliście w 10 przez większość meczu. Poza tym nam wystarczy 1x. Wy jesteście na musiku co oznacza ze predzej czy pozniej sie okdryjecie. 3:1.

« Powrót do wszystkich komentarzy