Andreas Christensen: Nie mam wątpliwości, że będę w Barcelonie w następnym sezonie

Dariusz Maruszczak

20 kwietnia 2024, 11:45

TV3

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Andreas Christensen jest jednym z piłkarzy Barcelony, o których najczęściej mówiło się w zakresie ewentualnego odejścia z klubu. Podczas „media day” Duńczyk przyznał jednak, że nigdzie się nie rusza.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że będę tu w następnym sezonie. Zostały mi jeszcze dwa lata kontraktu i jestem zadowolony – powiedział Christensen.

Defensor chwalił też Paua Cubarsiego, choć ten jest jego konkurentem w grze na środku obrony. – Mogę mieć wobec niego tylko dobre słowa. Wykorzystał szansę od samego początku. Bardzo dobrze wprowadził się do zespołu. Bardzo nam pomaga. Nie tylko on, ale też Lamine i pozostali chłopcy. Zabrali nas na wyższy poziom. Wszyscy w klubie są pod dużym wrażeniem ich występów. To bardzo dobrzy zawodnicy z piłką u stóp.

Christensen odniósł się też do gry w środku pola. – Adaptacja była szybka, cieszę się grą. Oczywiście nadal jest wiele aspektów, które muszę się nauczyć i poprawić. Nie było to wcale trudne, ponieważ jestem obrońcą i moja rola polega głównie na defensywie, z celem dostarczenia trochę równowagi i uniknięcia kontrataków rywala, ale oczywiście uważam się za obrońcę.

Piłkarz Barcelony był również pytany o głośną sytuację z ostatnich dni, czyli wypowiedź Gündoğana na temat Araujo. – Nie ma nic, co mogłoby zniszczyć relacje, jakie zostały zbudowane w tej szatni.

Christensen chciałby, żeby Xavi został na stanowisku. – Dla mnie to trudne. To on mnie tu sprowadził, spełnił moje marzenie. Oczywiście chciałbym, żeby został, ale nie mogę zrobić nic innego niż tylko szanować jego decyzję i starać się poprawić każdego dnia, aby pomagać mu wygrać mecze.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

ile zarabia Christensen a ile wnosi do zespołu a ile zarabia De Jong i ile wnosi do zespołu .... dla Mnie wniosek jeden, sprzedaż Holendra
« Powrót do wszystkich komentarzy