İlkay Gündoğan: Mecz z PSG może być motywacją na kolejny rok

Krystian Cichocki

19 kwietnia 2024, 23:00

X: FCBarcelona

8 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona udostępniła w swoich mediach społecznościowych filmik z wypowiedziami İlkaya Gündoğana przed nadchodzącym meczem z Realem Madryt. Niemiec poruszył ponownie kwestię dwumeczu z Paris Saint-Germain.

- Skupiamy się teraz na El Clásico. Piłka nożna jest czasami zabawna. Dwa dni temu cierpieliśmy z powodu ciężkiej, frustrującej i rozczarowującej porażki, a teraz przed nami jeden z najważniejszych meczów w europejskim futbolu. Czekamy na niego z niecierpliwością.

- Najważniejsze jest to, żeby wiedzieć, że mecze takie jak ten przeciwko PSG mogą się zdarzać. To normalne. Szczególnie dla drużyny takiej jak nasza: młodzi piłkarze, nieszczególnie doświadczeni, zwłaszcza w tych rozgrywkach. Jeśli jednak spojrzymy na poprzednie mecze fazy pucharowej przeciwko Napoli czy pierwsze spotkanie w Paryżu, zagraliśmy dość dobrze.

- Pomimo frustracji, rozczarowania, które przyniósł ten dwumecz, myślę, że jest to coś, czego możemy użyć. Wszyscy zawodnicy, szczególnie młodzi, mogą to wykorzystać jako motywację do lepszego występu następnym razem. Żeby mieć to doświadczenie i w następnym roku, kiedy pojawią się podobne okoliczności, wiedzieć, co się zrobiło źle i wykorzystać to, żeby uniknąć popełnionych wtedy błędów. Ja grałem w swojej karierze w Lidze Mistrzów 12 razy, może więcej, a wygrałem tylko raz.

- Czuć, że El Claisco jest czymś wyjątkowym. Czułem to już podczas meczu na Montjuïc kilka miesięcy temu czy w Superpucharze Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej. Można wyczuć inną atmosferę i napięcie, jeśli chodzi o ten mecz. I to jest niesamowite. Myślę, że to przywilej grać w tym meczu, grać dla Barcelony. Uważam, że to był wielki przywilej strzelić swojego pierwszego gola w takim spotkaniu. Wolałbym, żeby wynik był lepszy, ponieważ przegrywając, tamta bramka znaczyła mniej, bo nie zdobyliśmy trzech punktów. Wolałbym nie strzelić gola, a wygrać. Pamiętam, że mieliśmy dużo okazji, szczególnie w pierwszej połowie, na strzelenie drugiego czy trzeciego [gola], ale tego nie zrobiliśmy. Myślę, że to było kluczowe. Jeśli chcesz wygrać z Realem Madryt, po pierwsze musisz wykorzystywać swoje okazje, ale również ograniczyć ich ataki do minimum. Trzeba przyznać, że mają jakość i tylko niewielka okazja może zamienić się w gola.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak by takie mecze miały być motywacją na kolejny sezon to Barca musiałaby nadmiar motywacji pakować w słoiki. Już kilka dni od meczu a nikt nie wypowiedział magicznych słów: wrócimy silniejsi ????
« Powrót do wszystkich komentarzy