Jakie sankcje grożą Ronaldowi Araujo i Xaviemu po czerwonych kartkach w starciu z PSG?

Dariusz Maruszczak

17 kwietnia 2024, 21:30

Sport, Mundo Deportivo

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo i Xavi otrzymali czerwone kartki w starciu z PSG i w związku z tym grożą im konkretne sankcje w Lidze Mistrzów. Trener Barcelony nie po raz pierwszy nie potrafił trzymać nerwów na wodzy i przebił już swoje „osiągnięcie” w tym zakresie z kariery sportowej.

Jeżeli chodzi o Araujo, Mundo Deportivo zwraca uwagę, że Urugwajczyk po czerwonej kartce może dostać nie jeden, ale dwa mecze zawieszenia. Powodem jest to, że obrońca, schodząc z boiska, wykonał gest, który interpretuje się jako „kradzież”. Jeśli zostało to zawarte w protokole sędziowskim, Araujo może otrzymać dodatkową karę na kolejne spotkanie za niesportowe zachowanie. Tym samym opuściłby pierwsze dwa pojedynki fazy grupowej w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Nie wiadomo też, co arbiter zawarł w protokole na temat zachowania Xaviego. Jeśli tylko „powtarzające się protesty lub niezastosowanie się do poleceń sędziego”, kara wyniesie jeden mecz. Natomiast media podają, że Xavi wprost obrażał Istvana Kovacsa. Za takie zachowanie sankcja wynosi trzy spotkania, a jeśli trener uciekł się do kierowania wulgaryzmów pod adresem arbitra, szkoleniowiec może spędzić na trybunach dwa pojedynki. Xavi sam przyznawał, że po meczu zszedł do sędziego i powiedział mu, co myśli o jego pracy. Oczywiście problem z zawieszeniem może w ogóle nie dotyczyć Barcelony, jeśli trener spełni swoje słowa i odejdzie w lecie ze stanowiska.

Mundo Deportivo zauważa, że w 767 występach w barwach Blaugrany Xavi zgromadził tylko dwie czerwone kartki, choć mnóstwo tych spotkań musiało być napiętych i toczonych o najwyższą stawkę. Podczas kariery szkoleniowiej, zwłaszcza w tym sezonie, 44-latek nie potrafi już tak dobrze panować nad emocjami. Na ten moment ma na koncie 136 meczów i trzy razy był wyrzucany na trybuny. Można zadać pytanie, czy skoro Xavi ma problem z nerwami, to czy jest w stanie podejmować w krytycznych momentach decyzje „na chłodno”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pytanie powinno brzmieć ,, jakie sankcje może mieć sędzia Rumuński za jego fatalne sędziowanie ,,, ? Niesłusznie przyznana czerwona dla Araujo , żółta tak, nie przyznanie karnego dla Barcy za faul na Gundoganie i ciągle faulowany Robert Lewandowski , oraz denerwowanie Ter Stegena kiedy ten podskakiwał przed linią bramkową kiedy miał być wykonywany rzut karny . Ta sytuacja mogła zdenerwować naszego bramkarza i mieć wpływ na utraconą bramkę . Sędzia Rumuński wtym mecz zaważył na grę i wynik

Każdy zawodnik nie zależnie jakiej drużyny robi jakieś gesty po czerwonej kartce są dyskusje, ale jakimś dziwnym trafem jak zawodnik jest w koszulce Barcy to pojawiają się jakieś interpretacje gestu i dodatkowe kary.

Xavi nie dostanie kary na trzy mecze w LM, ponieważ on już nigdy w tej LM nie zagra

Tu się nic kupy nie trzyma. W meczu w którym mogliśmy wreszcie coś osiągnąć w LM gość który miał być skałą i jednym z liderów drużyny wysiada. O trenerze szkoda gadać. W przyszłym sezonie jak nic się nie zmieni to w LM dostaniemy w grupie po dupie, później jakaś wtopa w LE i nie będzie miało znaczenia czy zagra Araujo, czy Xavi będzie na ławce.

Podobno mogą przez to nie wystąpić w półfinale, tak słyszałem

Taa sankcje, brawo wy. Pudelek, auto kult! Tam straszą kierowców dosłownie wszystkim

Jakoś dziwnie Barcę zawsze otaczają eksperci od interpretacji gestów. Jedni w LM czy w la Liga potrafią przy pierdzielić po mordzie i nawet jak w ka liga dostaną kartkę, to mu cofną bo rasizm, u nas 3 mecze karry za drapanie się po nosie albo 2 za machanie palcami.... No klasyka.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Yebać to, nas już tam nie ma

Faktem jest ze zostawił w krytycznym momencie okręt bez kapitana
Zamiast reagować i próbować utrzymać statek na wodzie wskoczył do wody
Tyle na temat Xaviego.
Ja rozumiem nerwy, san jestem osobą dość nerwowa i impulsywną ale czasami trzeba zacisnąć zęby, zwłaszcza w takim momencie

A ja myślałem że to na Lalige przejdzie

Tylko trzy? Myślałem, że już z 10 :)

Może już wystarczy tego dziegciu.
Miodowe lata i tak za nami.