Zbigniew Boniek krytykuje Barcelonę za pretensje w stronę arbitra; UEFA ocenia sędziowanie bardzo poprawnie

Dawid Lampa

17 kwietnia 2024, 19:20

X, Archivo VAR

43 komentarze

Fot. Getty Images

Zbigniew Boniek, wiceprezydent UEFA, nie po raz pierwszy próbuje inicjować dyskusję na platformie X, odwołując się do kontrowersji. Tym razem legenda polskiej piłki nożnej skupiła się na Xavim i arbitrze wczorajszego meczu Barcelony z PSG. W UEFA podzielają zdanie Bońka i nie kwestionują decyzji Istvána Kovácsa

Najpierw Zbigniew Boniek skrytykował wypowiedziane przez Xaviego na gorąco po meczu słowa. Trener Barcelony przyznał, że powiedział sędziemu, że był bardzo słaby, nie rozumiał gry i był tragiczny. Większość społeczności kibicowskiej zgadza się, że te słowa były niepotrzebne i podobnie uważa Boniek, który napisał: - Co nerwy robią z człowieka!

Wiceprezydent UEFA twierdzi również, że Barcelona szuka w arbitrze taniego alibi i przypomina, że kataloński klub nie wyszedł z grupy w zeszłym sezonie. Zwraca uwagę, że błędów przede wszystkim trzeba szukać w sobie.

Natomiast Archivo VAR informuje, że w UEFA panuje duża satysfakcja z występu Istvána Kovácsa. Uważa się, że słuszna była decyzja o wyrzuceniu Ronalda Araujo z boiska, a także o podyktowaniu rzutu karnego za faul João Cancelo na Ousmane Dembélé. Nie została jednak wspomniana dwuznaczna sytuacja z upadkiem İlkaya Gündoğana w polu karnym PSG spowodowanym przez kontakt z Vitinhą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przestańcie płakać nich drużyna się bierze do roboty a Xavi won
« Powrót do wszystkich komentarzy