Media: Barcelona negocjuje przedłużenie kontraktu młodego defensywnego pomocnika

Dariusz Maruszczak

17 kwietnia 2024, 13:45

Mundo Deportivo, Fabrizio Romano

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona, myśląc o przyszłości swojego projektu sportowego, musi szukać dobrej opcji na pozycję defensywnego pomocnika. W tym kontekście media donoszą o negocjacjach dotyczących przedłużenia przez klub kontraktu z jednym z wychowanków.

Mowa o Marcu Bernalu, którego umowa obowiązuje jeszcze przez dwa lata. Problemem jest jednak to, że zdaniem Gabriela Sansa z Mundo Deportivo klauzula odejścia pomocnika opiewa jedynie na 6 milionów euro. Nie jest to wielka suma, biorąc pod uwagę, że interesują się nim kluby z Premier League, Bundesligi i Serie A. Dziennikarz katalońskiej gazety donosi, że Barça oferuje Bernalowi przedłużenie kontraktu o kolejny rok z dodaniem dwóch kolejnych lat opcjonalnej współpracy.

Sans i Fabrizio Romano są zgodni, że Bernal myśli obecnie tylko o pozostaniu w Barcelonie i nie przekonują go przedstawione mu oferty. 16-latek nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole, ale Xavi zapraszał go na niektóre treningi. Rosły pomocnik (191 cm) może dostrzegać, że w Blaugranie jest wakat na jego pozycji, i widzieć w tym szanse na przebicie się w przyszłości.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

'...młodego defensywnego pomocnika...' mam nadzieję, że nie chodzi o Orjola Romełu...

Z innej beczki, to pozytyw rozwiązania typu: Rafa jako następny trener FCB jest taki, że poniekąd zna tych młodych chłopaków i jest szansa, że może na nich stawiać (nie tylko z braku laku i braku pieniędzy na inne wzmocnienia). Nie wiadomo jak może się potoczyć kariera np. Takiego Cubarsiego jak przyjdzie nowy trener...czy dalej będzie na niego stawiał itp.

Barca powinna jak najbardziej korzystac glownie ze swojej szkolki, ktora jest jedna z najlelszych na swiecie i nie ma kasy. I popatrz. Teraz wychodza klejnoty.

To jest nasz defensywny pomocnik przynajmniej do rotacji w przyszłym sezonie (możecie robić screeny), więc koniecznie trzeba go zatrzymać.
Na rynku nie ma piłkarzy o profilu Busiego ani innych dostępnych topowych DMów i Bernal też się różni od Busiego, ale to nasz przyszły DM jest.

Jest szansa na kolejnego Rodriego a czy się rozwinie zobaczymy.

190 to kawal chlopa