Media: Barcelona negocjuje przedłużenie kontraktu młodego defensywnego pomocnika

Dariusz Maruszczak

17 kwietnia 2024, 13:45

Mundo Deportivo, Fabrizio Romano

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona, myśląc o przyszłości swojego projektu sportowego, musi szukać dobrej opcji na pozycję defensywnego pomocnika. W tym kontekście media donoszą o negocjacjach dotyczących przedłużenia przez klub kontraktu z jednym z wychowanków.

Mowa o Marcu Bernalu, którego umowa obowiązuje jeszcze przez dwa lata. Problemem jest jednak to, że zdaniem Gabriela Sansa z Mundo Deportivo klauzula odejścia pomocnika opiewa jedynie na 6 milionów euro. Nie jest to wielka suma, biorąc pod uwagę, że interesują się nim kluby z Premier League, Bundesligi i Serie A. Dziennikarz katalońskiej gazety donosi, że Barça oferuje Bernalowi przedłużenie kontraktu o kolejny rok z dodaniem dwóch kolejnych lat opcjonalnej współpracy.

Sans i Fabrizio Romano są zgodni, że Bernal myśli obecnie tylko o pozostaniu w Barcelonie i nie przekonują go przedstawione mu oferty. 16-latek nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole, ale Xavi zapraszał go na niektóre treningi. Rosły pomocnik (191 cm) może dostrzegać, że w Blaugranie jest wakat na jego pozycji, i widzieć w tym szanse na przebicie się w przyszłości.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

'...młodego defensywnego pomocnika...' mam nadzieję, że nie chodzi o Orjola Romełu...

Z innej beczki, to pozytyw rozwiązania typu: Rafa jako następny trener FCB jest taki, że poniekąd zna tych młodych chłopaków i jest szansa, że może na nich stawiać (nie tylko z braku laku i braku pieniędzy na inne wzmocnienia). Nie wiadomo jak może się potoczyć kariera np. Takiego Cubarsiego jak przyjdzie nowy trener...czy dalej będzie na niego stawiał itp.

@kinioo Cubarsi już zbudował sobie taką pozycję, że niezależnie od tego, kto bedzie po Xavim, jeśli utrzyma dyspozycje, chłopak jest graczem pierwszej 11.

@Plama no tak.
..............

@kinioo jak nie stawiać na Cubarsiego weź mi powiedz?? Przecież to byłby strzał w kolano dla nas. Szczerze nie widzę nas w ćwierćfinale bez Cubarsiego.
Íñigo może i ma doświadczenie, ale nie ma tego czegoś co ma Pau Cubarsi. Tego się nie wyuczysz to po prostu talent czystej wody.
Wyprowadzenie piłki już teraz ma topowym poziomie, a będzie się przecież rozwijał bo ma 17 lat. Wzmocni się jeszcze trochę fizycznie i będzie kocurem. To jest nasz klejnot, a Lamine jest diamentem.

@Ronaldinho2005 ja to wiem, Ty to wiesz...niekoniecznie nowy 'trenejro' może chcieć...
« Powrót do wszystkich komentarzy