Joan Laporta o przyszłości Xaviego: Wszystko jest otwarte i do przemyślenia

Mateusz Doniec

15 kwietnia 2024, 22:00

Esport3

2 komentarze

Fot. Getty Images

Joan Laporta udzielił krótkiej rozmowy dla stacji Esport3 przed rewanżem z PSG na Montjuïc. Prezydent Barçy wypowiedział się zarówno o samym meczu, jak i o przyszłości Xaviego, która jego zdaniem jest otwarta.

Esport3: Jutro ważny mecz dla Barçy... Jakiego spotkania się spodziewasz?

Joan Laporta: Mam nadzieję, że Montjuïc, że Lluis Companys będzie jak kocioł, że wszyscy kibice przybędą na stadion, aby wspierać drużynę, bo ci piłkarze zasługują na wszystko. Wierzymy w nich, mamy do nich pełne zaufanie. Niech wiedzą, że są na drodze do dokonania historii. Wcześniej wygraliśmy ligę, która była historyczna, a teraz również możemy wygrać coś historycznego, oni to wiedzą, są tego świadomi, są bardzo nastawieni mentalnie, zasługują na to. Wielkie talenty widzą, że muszą jutro zostawić na boisku wszystko. Ale my, culés, musimy im pomóc. Rozegraliśmy wielki mecz w Paryżu, ale teraz na Montjuïc musimy im pomóc, musi być kocioł dla naszych zawodników, dla Barçy, aby w ten sposób awansować do półfinału.

To wielka szansa na powrót do półfinału po tylu latach...

W poprzednim sezonie wygraliśmy ligę, a teraz jesteśmy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i walczymy jeszcze o ligę. Jeśli zawodnicy zostawią na boisku życie i pokażą swój talent, awansujemy do półfinału. 

Czy jeśli Barça awansuje do półfinału, Xavi zostanie?

To temat, którym zajmiemy się po sezonie. Xavi pracuje bardzo dobrze. Przedstawił wtedy swoje odczucia. Rozumiem, że wszystko jest otwarte i do przemyślenia. Rozumiem okoliczności, które wpłynęły na jego decyzję, ale po zakończeniu sezonu porozmawiamy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To znaczy tak – według Xaviego to nie jest „otwarte i do przemyślenia”, ale Laporta wie swoje. :)

@Herbert 3 kontry PSG i myślenie Laporty się odmieni
« Powrót do wszystkich komentarzy