SER Catalunya: LaLiga uważa, że finanse Barçy za sezon 2023/24 będą uzdrowione

Mateusz Doniec

15 kwietnia 2024, 21:05

SER Catalunya

12 komentarzy

Fot. Getty Images

LaLiga przedstawiła dziś bilans ekonomiczny na ten sezon, który przewiduje 5,698 miliarda euro przychodów. 808 milionów euro z tej sumy odpowiada według SER Catalunya tzw. "dźwigniom finansowym" Barçy.

Zdaniem Jordiego Martiego z SER Catalunya LaLiga przewiduje, że jeśli Barça w końcu otrzyma 100 milionów euro z dźwigni, której nie zapłacił fundusz Libero, to tego lata klub mógłby w przybliżeniu powrócić do zasady 1 do 1 i pokonać obecne ograniczenia transferowe. Ogólnie rzecz biorąc, LaLiga wierzy, że w sezonie 2023/2024 finanse Barçy będą zdrowe.

LaLiga uważa, że zadłużenie klubu nie jest nadmierne i że będzie w stanie poradzić sobie z nim w znormalizowanej sytuacji w przyszłości, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysiłek związany z rachunkiem płac, który został zmniejszony z 670 do 500 milionów euro rocznie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"jeśli Barça w końcu otrzyma 100 milionów euro z dźwigni"
No tylko, że nie otrzyma

Brzmi zdecydowanie zbyt pięknie i przeczy wszystkiemu co do tej pory czytaliśmy i słyszeliśmy, nawet w najbardziej optymistycznej wersji, więc nie będę się nastawiał.

Tak z innej beczki ogląda ktoś w tym sezonie Palmera ? On naprawdę jest taki dobry czy to fart ?

Totalnie się to mija z większościami newsów jakie pojawiały się do tej pory i z tym artykułem, który niedawno był na stronie gdzie choćby @michalgajdek pisał, że z raportów finansowych klubu wcale dalej nie jest tak kolorowo.

W gwoli ścisłości było to w podcaście i mówił to dokładnie redaktor @blazeq

Obawiam się że dopóki nie spłacimy wszystkich zaległości ciężko będzie wyjść na prawdziwą prostą. A ile tych zaległości naprawdę jest nie wie chyba nikt poza zarządem.

Miło czytać takie newsy.

A gdzie morda Tebasa?