Problemy Alexa Valle w Levante

Dariusz Maruszczak

14 kwietnia 2024, 18:00

Mundo Deportivo

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Alex Valle jeszcze do niedawna był jednym z piłkarzy wypożyczonych z Barcelony, którzy mieli spore szanse na załapanie się do kadry pierwszego zespołu na następny sezon. Ostatnie tygodnie w Levante nie były jednak udane dla 19-latka.

Valle w zasadzie od początku sezonu był podstawowym zawodnikiem u trenera Javiera Callejy. Lewy obrońca spisywał się na tyle obiecująco, że zakładano, że może dołączyć w lecie do pierwszej drużyny Blaugrany. Miałby zastąpić w roli rezerwowego Marcosa Alonso, któremu wygasa kontrakt. Według mediów Valle cieszył się uznaniem Xaviego, a obszar sportowy Barcelony stale monitorował postępy piłkarza. Bojan Krkić odpowiedzialny za obserwację wypożyczonych graczy był w Walencji, aby obejrzeć go na żywo.

Valle 18 lutego z powodu kontuzji opuścił mecz z Racingiem Ferrol (0:0), a jak się okazało, było to ostatnie spotkanie prowadzone przez Calleję. Trener został zwolniony, a jego obowiązki przejął dotychczasowy dyrektor sportowy Felipe Minambres. Od tego czasu Valle zagrał w podstawowym składzie w spotkaniu z Andorrą, ale poza tym w czterech pojedynkach w ogóle nie pojawił się na boisku, a w dwóch konfrontacjach spędził na murawie raptem 12 minut.

Według Mundo Deportivo nie tylko kontuzja, ale też brak zaufania nowego trenera i bardziej bezpośredni styl gry, w mniejszym stopniu oparty o posiadanie piłki, uwarunkowały sytuację Valle. Dziennik nie wyklucza nawet sprzedaży zawodnika przez Barcelonę i dodaje, że zainteresowanie 19-latkiem wyrażało Las Palmas. Valle i tak zdążył bowiem zwiększyć swoją wartość podczas wypożyczenia, rozgrywając 24 mecze na poziomie Segunda División.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co wy pierdolicie? Po kontuzji wrócił do gry, będąc w kadrze meczowej 7 spotkań, gdzie zagrał 104 minuty tylko, a nie 12 minut. Ale to zbyt mała próbka aby pierdolić takie rzeczy. To nie kazus Fatiego. W dodatku zmiana trenera jest trudna do przewidzenia. Grał wcześniej prawie wszystko. Jesteście bardzo krótkowzroczni i patrzycie tu i teraz a nie na całokształt.
« Powrót do wszystkich komentarzy