Sport: Bartomeu planuje zorganizowane konferencji prasowej...

Przemek Walczak

14 kwietnia 2024, 16:00

Sport

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport podaje, że były prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, nosi się z myślą zorganizowania konferencji prasowej, w której chciałby wytłumaczyć kwestie związane z okresem swojej prezydentury. Przeciwni temu pomysłowi są jego prawnicy, którzy mają uważać, że byłoby to dla niego niekorzystne.

Bartomeu podał się do dymisji, w związku z wszczęciem procedury mającej na celu jego odwołanie. W tej chwili toczą się przeciwko niemu rozliczne sprawy sądowe, w tym trzy dotyczące bezpośrednio jego działalności w klubie. Były prezydent chciałby przedstawić swoją wersję wydarzeń, która zgoła różni się od oskarżeń rzucanych w jego kierunku. Jego prawnicy studzą ten zapał i zalecają, żeby nie składał żadnych publicznych oświadczeń, ale Bartomeu chciałby wyjaśnić wiele rzeczy, które wydarzyły się w trakcie trwania jego kadencji. 

Od momentu złożenia swojej dymisji, były prezydent koncentruje się na swoim życiu zawodowym, i nie pokazał się jak do tej pory na Camp Nou lub Estadi Olimpic. Pewną niewiadomą jest oczywiście kwestia reakcji publiczności, która jest mu raczej nieprzychylna. Bartomeu pojawił się jednak w trakcie kilku meczów wyjazdowych, np. w pucharowym starciu z UD Barbastro, gdzie zasiadał na trybunach, można więc przypuszczać, że nie zdystansował się całkowicie od Barçy. Jeśli ostatecznie ex-prezydent zdecyduje się na złożenie publicznych wyjaśnień, będziecie się z nimi mogli zapoznać na naszym portalu, do czego gorąco zachęcamy. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sk....n! Mam nadzieje ze bedzie smazyc sie w piekle za to co zrobil z nasza druzyna.
« Powrót do wszystkich komentarzy