Skromne zwycięstwo Realu Madryt na tydzień przed El Clásico [WIDEO]

Mateusz Doniec

13 kwietnia 2024, 20:25

11 komentarzy

Real Madryt pokonał Mallorkę na wyjeździe 1:0 po golu Aureliena Tchouaméniego. Jak odpowie dziś Barcelona na tydzień przed El Clásico?

Pierwsza połowa meczu Mallorca - Real Madryt była kompletnie do zapomnienia. Przez pierwsze 45 minut padł tylko jeden celny strzał w wykonaniu gospodarzy, a wskaźnik xG obu drużyn wyniósł w sumie tylko 0,11. Warto odnotować jedynie strzał z daleka Jude'a Bellinghama, który trafił w słupek bramki Rajkovicia.

W drugiej połowie gra nie wyglądała dużo lepiej, ale na szczęście dla Realu świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Aurelien Tchouaméni. Piłka po strzale Francuza nabrała niecodziennej paraboli, być może w wyniku otarcia o nogę rywala, i całkowicie zmyliła Rajkovicia, który tylko stał i patrzył na futbolówkę.

Real miał jeszcze dwie bardzo dogodne sytuacje na zdobycie bramki, ale Brahim trafił z kilku metrów w nogę leżącego już bramkarza, a swoją okazję zmarnował także Vinícius. Im bliżej końca meczu, tym bardziej ofensywnie grała Mallorca, lecz nie zdołała wyrównać, mimo że w ostatniej akcji meczu Łunin popełnił prosty błąd, którego nie wykorzystał Muriqi. Ukrainiec był jednak prawdopodobnie faulowany.

Tym samym Real Madryt odskoczył Barcelonie, która rozpoczyna swój mecz z Cádizem o 21:00, na 11 oczek. Jeśli zatem Blaugrana potknie się w dzisiejszym spotkaniu, zbliżające się El Clásico albo przypieczętuje mistrzostwo Hiszpanii Królewskich, ale pozostawi tylko iluzoryczne szanse Barcelonie.

Tych kibiców, którzy nadal mocno wierzą w mistrzostwo, uspokajamy: Dzisiejsze zwycięstwo Realu było "wliczone w koszta". Blaugrana musi jednak wygrać dziś z Cádizem.

No cóż szkoda.

Brameczka efektowna, trzymam kciuki by Barca była mistrzem ale Real nie odda ligi :|

Real powinien sobie honorowo odebrać punkty, wedlug ich fanbazy 1:0 to przecież nie zwycięstwo

Sorry Panowie ale pirdol....farmazony. Mamy bić się do końca o wszystko co możliwe. Nawet jeśli wychodzili byśmy tylko rezerwami, to oni mają wiedzieć, że grają o wynik. Każde złe kopnięcie ma być złym kopnięciem, a ..uj tam i tak się nie liczy. Wygrajmy El Calassico. Real ma wygrać 4 mecze do mistrza? Niech się napoci. A my grajmy swoje. pracujmy nad schematami, ogrywajmy młodzież. Nie ma się co oszukiwać. Dziś do końca było lekkie drżenie o wynik. 6 lat temu te Cadiz od 80 minuty poza wykopywaniem do przodu nie dotknęła by pilłki.

Nie ma opcji ze Real przewali ligę, czy można o niej jeszcze myśleć?? Ale brameczke to załadować konkretną

Ale zasolil golazo

Czyli lepiej pogrzebać dzisiejszy mecz, żeby nie mieć złudzeń i oszczędzić kadrę na LM, więcej wolnego i my i Real, a finał Real-Barca w LM.

złudna walka o majstra nie jest warta. Real to wygra bez cisnienia.
Utrzymac drugie miejsce i wszystkie sily na LM.