Mundo Deportivo: Pozostanie Xaviego jest uzależnione od gwarancji wzmocnień

Mateusz Doniec

12 kwietnia 2024, 08:30

Mundo Deportivo

51 komentarzy

Fot. Getty Images

Xavi Hernández kontynuuje swoją strategię "mecz po meczu". Nadal twierdzi, że nic się nie zmieniło w jego decyzji o odejściu, choć wie, że prezydent Joan Laporta chce, aby został za wszelką cenę. Osoby bliskie trenerowi jasno mówią, że wyniki drużyny są ważne dla jego ewentualnego pozostania, ale bardzo ważne będzie również, aby otrzymał on pewne gwarancje.

Jak podaje Ferenando Polo z Mundo Deportivo, Xavi chce, aby prezydent zagwarantował mu, że drużyna będzie mogła liczyć na wzmocnienia, których jego zdaniem potrzebuje i że zawodnicy, których uważa za niezbędnych, nie odejdą. Xavi wciąż uważa, że drużynie brakuje defensywnego pomocnika i interiora. Jego faworytami są Zubimendi i Kimmich na pozycję piwota oraz Bernardo Silva jako interior, ale są to bardzo duże inwestycje, prawdopodobnie zbyt duże, jak na obecne możliwości klubu.

Jeśli Laporta to zagwarantuje i w najbliższych meczach nie dojdzie do kompromitującej wpadki, wszystko jest możliwe. Oczywiście konieczne jest, aby pojawił się nowy partner, który zapłaciłby to, czego nie zagwarantował fundusz Libero. LaLiga już ostrzegła, że jeśli te pieniądze nie zostaną zagwarantowane, Barça nie będzie mogła normalnie działać na rynku.

Jeśli chodzi o sprawy osobiste, Xavi dał jasno do zrozumienia, że chce odejść i spędzić czas z rodziną. Jednak jego własnej rodzinie trudno byłoby wybić mu z głowy kontynuowanie kariery, jeśli Laporta go do tego przekona. Muszą to być jednak czyny, a nie tylko obietnice.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli przyjdzie jakiś DM i rzekomy Bernardo to gdzie my upchniemy tych wszystkich pomocników?
Roberto ma przedłużyć kontrakt, Gundo jeszcze trochę pogra, Pedri,Gavi,Fermin to przyszłość absolutna, nie do ruszenia.
Na pewno odejdzie Oriol ale sprzedawać de Jonga żeby postawić na Bernardo to chyba trochę rzut monetą.
« Powrót do wszystkich komentarzy