Lamine Yamal: Gra zarówno na EURO, jak i na igrzyskach nie miałaby sensu

Mateusz Doniec

4 kwietnia 2024, 20:30

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Lamine Yamal udzielił wywiadu dla dziennika Mundo Deportivo, którego pełny zapis ukaże się wkrótce. 16-latek wypowiedział się w cytowanym fragmencie m.in. o napiętym terminarzu i potencjalnej grze zarówno na EURO, jak i na igrzyskach olimpijskich.

Mundo Deportivo: Latem czekają nas wielkie emocje związane z mistrzostwami Europy. Jeśli nie będzie żadnych kontuzji, zostaniesz powołany, ale czy zaakceptujesz ewentualne powołanie również na igrzyska?

Lamine Yamal: To byłoby nielogiczne, ponieważ odkąd zacząłem grać, starałem się nie przeciążać i nie grać za dużo, więc nie miałoby sensu jechać na oba te wydarzenia. Ale oczywiście, jeśli muszę jechać, to koniec końców grasz dla Hiszpanii i to jest marzenie.

Ale gdyby to zależało od ciebie, czy odmówiłbyś udziału w igrzyskach?

Zależy to również od tego, jak pójdą mistrzostwa Europy, ale myślę, że najważniejszą rzeczą byłoby zagrać na EURO.

Gdyby na EURO nie było zbyt dużego obciążenia, lub gdyby Hiszpania odpadła wcześniej, byłby to inny scenariusz?

Oczywiście.

Czy przykład Pedriego i to, co stało się z nim w związku z kumulacją meczów w 2021 roku, mogło wpłynąć na twoje nastawienie?

Jest przykładem tego, co może się wydarzyć, ponieważ jest jedyną osobą, którą pamiętam, która to zrobiła.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba kiedyś Messi mówił iż jemu najbardziej sprawiło przyjemność srebro na olimpiadzie, chyba tak. To było jeszcze przed wygraniem mundialu. Jamal tak jak reszta nastolatków czy dopiero wkraczających w dorosła piłkę graczy może zamiast na euro powinni na olimpiadę jechać. Jednak jechać po tym jak Hiszpania na euro odpadnie wcześnie chyba bez sensu. Ma Włochów oraz Chorwatów w grupie to może być różnie. Nie ma na olimpiadzie Brazyli, więc złoto na początku kariery czemu nie.

Albo sam na to wpadł albo ktoś w klubie mu powiedział,,zobacz co się stało z Pedriego zdrowiem jak pojechał na oby dwa turnieje''

Dzieciak rozsądniejszy od dorosłych obok niego

Bardzo dobrze, oby tak dalej. Mam nadzieje, ze zrezygnuje z IO czy to Zespol odpadnie w polfinale czy zaraz po grupowych. Jego mlody 17letni organizm bedzie wymagal odpoczynku.

Pisałem już o tym, że sytuacja Pedriego to również wina jego samego, ale w dużej mierze i mediów, które nakładają dużą presję na zdolną młodzież.
Wygląda na to, że Yamal ma nie tylko mnóstwo talentu ale i rozsądku mu nie brakuje.

Łebski chłopak z niego

Trzeba samemu myśleć, nawet w piłce nożnej i mieć jaja na swoim postawić, bo nikt go do gry na igrzyskach nie powinien mieć prawa zmuszać, zwłaszcza, że igrzyska w świecie piłkarskim znaczą tyle co puchar sołtysa Ząbkowic Dolnych.

Ale mi zaimponował

mądre podejście ! brawo dzieciaku :)

Przy ewentualnym powołaniu na Olimpiadę, wystarczy że powie, że go rodzice nie puszczą ;)

Chociaż on jeden ma głowę na karku

Gość widzi Pedriego, widział Ansu, wie jak krucha jest kariera, przez kontuzje ze szczytu, to można spaść w moment i z wielkim baaam.

Brawo. Chłopak więc co jest pięć.

Rozsądny chłopak, brawo !

Szkoda, że Ci co zarządzają takimi piłkarzami nie mają w połowie tak poukładanej głowy jak Jamal.

Oczywiście że nie ma. Dobrze że młody myśli i wie w jakim miejscu już jest.

Świetny gracz i widać po nim że głowe też ma na odpowiednim miejscu.