Zakaz wnoszenia symboli Palestyny podczas meczu Euroligi z Maccabi Tel Awiw

Mateusz Doniec

3 kwietnia 2024, 16:15

Sang Cule Cor Catala

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Jutro o godzinie 20:30 koszykarze Barçy podejmą na Palau Blaugrana izraelskie Maccabi Tel Awiw w ramach 33. kolejki Euroligi. Jak ujawnia penya Sang Cule Cor Catala ("Krew Cule Katalońskie Serce"), zakazano kibicom przybycia na to spotkanie z jakimkolwiek symbolem nawiązującym do konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Penya wydała w tej sprawie komunikat.

Komunikat penyi Sang Cule Cor Catala:

NIE MA WOLNOŚCI SŁOWA

Wczoraj, we wtorek 2 kwietnia 2024 r., spotkaliśmy się z klubem i zostaliśmy poinformowani o środkach bezpieczeństwa na jutrzejszy mecz Euroligi, w czwartek 4 kwietnia, pomiędzy FC Barceloną a Maccabi Tel Awiw: Zakaz wnoszenia jakichkolwiek symboli, transparentów, flag, koszulek, plakatów lub jakichkolwiek elementów nawiązujących do konfliktu, a także flag palestyńskich. To decyzja podjęta przez koordynatora ds. bezpieczeństwa Mossos d'Esquadra na mocy ustawy sportowej 19/2007 z 11 lipca przeciwko przemocy, rasizmowi i nietolerancji w sporcie. My, SCCC, ze swojej strony potępiamy brak wolności słowa i groźby nałożenia na nas sankcji w przypadku wywieszenia jakiejkolwiek palestyńskiej flagi. I dlatego:

- Weźmiemy udział w meczu, ale zamienimy naszą czerwoną koszulkę na czarną, aby pokazać nasze odrzucenie śmierci wolności słowa

- Nasz głos nigdy nie będzie w stanie ich uciszyć.

- NIE DLA LUDOBÓJSTWA, WOLNOŚĆ DLA PALESTYNY

Kolejna grupa kibicowska, Dracs Supporters Palau Blaugrana, wydała swój komunikat. Pisze w nim, że katalońska policja Mossos d'Esquadra nie zgodziła się na wniesienie na obiekt plakatu z napisem "Nie dla ludobójstwa". Dodaje również, że "FC Barcelona już dawno powinna zająć jasne stanowisko w sprawie tych problemów, które mają wpływ na prawa człowieka, a także na uczucia, etykę i politykę swojej społeczności".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wstyd! Kur...a wstyd. Więcej niż klub...Wstyd!

A potem będą katalońscy hipokryci mówić że zakaz wnoszenia katalonskiej flagi to skandal (co oczywiście jest skandalem).

Nie zagłuszą już świata. Ludzie obudzili się i rozumieją już, że największym niebezpieczeństwem jest i był zawsze izrael

Skoro Rosja została wykluczona ze świata sportu, Izrael również powinien. Wywalić te drużyny z rozgrywek światowych i europejskich.

To zakaz wydał klub czy koordynator ds. bezpieczeństwa Mossos d'Esquadra?

A izraela też? xD