Xavi zapytany o próbę przekonania go do pozostania: Teraz trzeba odpocząć parę dni i myśleć o PSG

Mateusz Doniec

31 marca 2024, 00:07

YT: Jijantes

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona pokonała Las Palmas 1:0 po golu Raphinhi. Jak skomentował to spotkanie Xavi Hernández na konferencji prasowej? Poniżej najciekawsze wypowiedzi trenera. Pełny zapis pojawi się jutro.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Czerwona kartka odmieniła trochę mecz... Jak oceniasz postawę zespołu po tej kartce?

Xavi: Ocena jest oczywiście pozytywna, nie tylko ze względu na zwycięstwo, ale też dlatego, że drużyna grała bardzo dobrze. Piłka krążyła wysoko, bardzo dobrze atakowaliśmy przestrzenie.... Uważam, że zmarnowaliśmy więcej szans niż zwykle. Ten brak skuteczności może być też podsumowaniem wielu meczów w tym sezonie. Drużyna wyglądała dobrze, z ambicją. Zasługiwaliśmy całkowicie na zwycięstwo. Przy 11 na 11 drużna też mi się bardzo podobała. Ale za bardzo cierplieliśmy przy 1:0.

[Marta Ramon, RAC1] Rozumiesz, dlaczego gol Raphinhi został anulowany? I jak oceniasz grę Brazylijczyka bliżej środka?

Rapha może grać na 4-5 pozycjach w ataku, które mamy. Myślę, że to najlepszy piłkarz w zespole atakujący przestrzenie. Z tego pochodzi gol: dobry timing, świetne podanie João... i znów zrobił różnicę. Gra intensywnie, pracuje w pressingu... Daje nam wiele rzeczy. Być może czasami jest zbyt szybki, ale ta szybkość też nam wiele daje. Myślę, że rozegrał świetny mecz i bardzo dobrze zrozumiał, czego wymaga ta pozycja.

[Adria Albets, Cadena SER] Rafa Yuste powiedział przed meczem, że chciałby, abyś został, i że postara się ciebie przekonać do zmiany zdania. Ty wiele razy mówiłeś, że nic się nie zmieniło, ale kiedy on mówi o przekonaniu cię, pytam: Czy jest szansa na to, że cię przekonają?

Teraz trzeba odpocząć parę dni i myśleć o PSG, nic więcej. Krok po kroku, nie zmieni się zupełnie nic. Rafa jest przyjacielem, bardzo go lubię i nic więcej. Ale lepszy taki scenariusz, niż gdyby trzeba było wyrzucać trenera, to jasne (śmiech).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To się chłopaki zmęczyli jak większość meczu grali w 11 na 10 ...

Nie no bez jaj. Barca za goscia gra padake nie ma w ogóle progresu. Większość meczy wygranych fartem i nagle chcą żeby został. Dostaniemy od PSG 5 bramek i znowu będą go zwalniać...

Najpierw była cała karuzela z potencjalnymi trenerami, teraz jest że klub chce żeby Xavi został. W mojej opinii jasny przekaz, nie stać nas na nowego trenera więc trzeba przekonać Xaviego żeby został.

Nie no bez żartów on naprawdę jeszcze zostanie