Sport: Barça ma wątpliwości co do przyszłości Pablo Torre

Krystian Cichocki

29 marca 2024, 21:40

Sport

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Pablo Torre wyrobił sobie markę w Gironie. Jego jakość jest niezaprzeczalna, ale w Barçy pojawiają się wątpliwości co do jego przyszłości. Dotychczas bardzo dobrze się prezentował, ale wciąż jest daleko od pierwszej drużyny ze względu na konkurencję w środku pola. Pablo Torre wróci z wypożyczenia w czerwcu i wszystko wskazuje na to, że będzie musiał szukać klubu na kolejny rok, chyba że nowy trener go zechce.

Pablo Torre spędził rok przeskakując między drużyną rezerw Blaugrany a pierwszym zespołem, praktycznie bez minut. Klub dał mu jasno do zrozumienia, że nie może dłużej grać i wyraził zgodę na jego wypożyczenie do Girony. Pomocnik rozpoczął sezon z bardzo małą ilością czasu na boisku, ale stopniowo przebijał się do wyjściowego składu trzeciej drużyny LaLigi.

Dylemat pojawia się teraz pod koniec sezonu. Pablo Torre chciałby wrócić i powalczyć o miejsce w Barçy i jest prawdopodobne, że klub zgodzi się, aby rozegrał presezon z pierwszą drużyną, zwłaszcza jeśli dojdzie do zmiany trenera. Nikt nie wątpi w jego talent, ale nadal postrzegają go jako zielonego w niektórych aspektach i, jak pisze Sport, jasne jest, że nie odegrałby ważnej roli w kolejnym projekcie. Zarówno dla Barçy, jak i dla samego zawodnika kluczowy jest rozwój.

Barça zamierza przeanalizować przypadki takie jak Torre czy Faye, który również jest obserwowany przez kilka drużyn zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą. Priorytetem byłoby wypożyczenie, ale Barça musi generować dochód, więc może rozważyć sprzedaż z opcją wykupu, tak jak to miało miejsce w przypadku Chadiego Riada. Formuła jest skuteczna, ponieważ ostatecznie to klub kupujący podejmuje ryzyko, a Barça zachowuje ostateczne prawa do zawodnika.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak pojawi się dobra oferta to powinni go bez zastanowienia sprzedać, takich graczy jak Torre w La Masia jest pełno

Ale jaka konkurencja w środku pola w Barcelonie? Jest Gundogan , De Jong , Fermin i tyle . Pedriego nie liczę bo on zagra dwa spotkania i wypadnie na 3 miesiące znowu a Gavi nie wiadomo jak się będzie miał po takiej koszmarnej kontuzji .

Ja bym go zostawił tylko trzeba zaryzykować i dać mu szansę, sprzedać i zachować opcję wykupu to jest bez sensu. bo kasy dalej nie będzie bo bieda będzie piszczeć jeszcze wiele lat bo kłamczuch Laporta mówi że wychodzą z marazmu a to jest nieprawda jak nie stać nawet na pensje, to samo z Lewym brali gościa za 45 baniek z rosnącą pensją a teraz chcą się go pozbyć bo obciążenie dla klubu, to co jak go brali nie wiedzieli tego że tak będzie. W tej Barcelonie mam wrażenie że nikt nie umie rządzić. taki wielki klub a tak ciulato rządzą, szkoda klubu

Dać go Milanowi za 10mln z opcją wykupu za 15mln. Oni lubią takie uklady.

Jest to też pewnie konsekwencja tego, że nagle pojawiło nam się kilku lepszych w szkółce. Co oczywiście nie zmienia faktu, że Torre nie zachwycił (nie zdążył) wyraźnie.

Oddać go do las Palmas na wypożyczenie,
konto usunięte

Zostawić go w Gironie.