Sport: Przyszłość Xaviego rozstrzygnie się w ciągu trzech tygodni

Mateusz Doniec

28 marca 2024, 19:00

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Mimo że Xavi podjął oficjalnie decyzje o odejściu po sezonie, w Barcelonie panuje atmosfera, jakby nic wcale nie zostało postanowione, a pozostanie Katalończyka na ławce trenerskiej trakuje się nadal jako bardzo realną opcję. Dziennik Sport informuje dziś, że ostateczna decyzja zostanie podjęta w ciągu trzech tygodni.

Jak twierdzi Lluis Miguelsanz z dziennika Sport, wszystko w sprawie Xaviego rozstrzygnie się w ciągu najbliższych trzech tygodni. Przedstawiciele klubu spotkają się z trenerem po El Clásico, które zaplanowano na 21 kwietnia, aby przeanalizować wszystkie "za" i "przeciw". Jednak póki co Xavi podtrzymuje chęć odejścia po 30 czerwca.

Jeśli drużynie  uda się awansować do półfinału Ligi Mistrzów, intencją klubu jest przekonanie Xaviego, do pozostania i panuje wiara, że uda się to osiągnąć. W przypadku, gdyby drużyna odpadła i jeszcza bardziej oddaliła się od Realu Madryt w LaLidze, szanse na pozostanie u sterów byłyby minimalne.

Miguelsanz podkreśla, że kandydatury nowych trenerów nie są w 100% przekonujące, więc Joan Laporta rozważa poproszenie Xaviego o kontynuowanie pracy, o ile wyniki będą dobre do końca sezonu.

W wewnętrznym kręgu prezydenta są również opinie przeciwne pozostaniu Xaviego i trener o tym wie. Uważają, że najlepszą rzeczą byłoby rozpoczęcie nowego projektu, zostawiając obecnemu trenerowi otwarte drzwi na przyszłość. I ta opinia zostanie wzmocniona, jeśli Barça potknie się przeciwko PSG i nie będzie w stanie dotrzymać kroku Realowi w LaLidze.

Niemniej jednak Laporta wydał polecenie dyrekcji sportowej, aby do końca kwietnia nie podejmowała żadnych działań w sprawie trenera. Barça chce przekonać się, czy znajdzie się w półfinale Ligi Mistrzów 16 kwietnia, a 20 kwietnia czeka ją decydujące El Clásico.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet nie denerwujcie ludzi przed świętami. Choćby wygrał Ligę Mistrzów i La Ligę to 85% występów nie dało się oglądać nawet jak były wygrane. Tam nie ma stylu, pomysłu, i nie ma jaj. Xavi powodzenia w jakimś Levante albo innym Anderlechcie - szlifuj i wróć za 10 lat jako jeden z top trenerów.
« Powrót do wszystkich komentarzy