Plan na rozwój fizyczny Lamine'a Yamala

Grzegorz Skowronek

28 marca 2024, 08:35

Sport

60 komentarzy

Fot. Getty Images

Barça jest świadoma, że Lamine Yamal nadal się rozwija. Klub ma plan na każdego z młodych piłkarzy. Pod uwagę brana jest specyfika zawodnika, a to przekłada się na dostosowanie obciążeń w trakcie sezonu. Jest to ogromnie istotne, zwłaszcza jeśli mówimy o chłopakach, którzy wciąż rosną, takich jak Lamine czy Pau Cubarsi.

Jak informuje Sport, 16-letni napastnik Barcelony urósł aż o 10 centymetrów w ciągu ostatniego roku. Podkreśla to fakt, że Lamine cały czas jest w procesie swojego fizycznego rozwoju. Barça, biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich lat w kwestii wprowadzania młodych piłkarzy, musi zachować ostrożność.

Klub jak i reprezentacja zdają sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zaopiekowanie się zawodnikiem. Nie chodzi wyłącznie o dopasowanie obciążeń treningowych dla Hiszpana, ważne jest też to aby kontrolować poziom stresu, związanego z przejmowaniem wiodącej roli w zespole i częstszą obecnością w mediach. 

W ciągu ostatnich miesięcy Lamine pracował nad przyrostem mięśni, ale z odpowiednimi dla jego wieku obciążeniami. Młoda gwiazda Barçy mierzy już 180 centymetrów wzrostu. Lamine przybrał też 7 kilogramów masy mięśniowej. Jego rozwój widać także na boisku, gdzie potrafi mocno stać na nogach, nie odbija się od rywali i jest ciężej wygrać z nim pojedynek fizyczny.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Poniedziałek Klata Triceps, Wtorek Plecy biceps, Środa nogi i barki

@dominox1998 zakładając, że nie jesteśmy we wczesnych latach 2000 to raczej bez chamskiego splita :D. Z dystansem.

@PoGGi Splicik jest zarąbisty

@dominox1998 na środkach może tak, naturalnie już nie bardzo.
« Powrót do wszystkich komentarzy