Ronald Araujo przedwcześnie wraca do Barcelony ze zgrupowania reprezentacji Urugwaju

Dariusz Maruszczak

25 marca 2024, 13:51

X: @Uruguay

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Reprezentacja Urugwaju poinformowała, że Ronald Araujo opuszcza zgrupowanie drużyny Marcelo Bielsy. Stoper nie rozegrał ani jednego meczu podczas marcowej przerwy na spotkania zespołów narodowych.

Zgodnie z komunikatem Celestes Bielsa postanowił zwolnić ze zgrupowania pięciu piłkarzy, którz nie będą brani pod uwagę na następny pojedynek z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Oprócz Araujo do klubów wracają też Matias Vecino, Facundo Torres, Rodrigo Zalazar i Bruno Mendes. Reszta zespołu będzie do dyspozycji na wtorkowe starcie.

Tym samym Araujo nie rozegra żadnego meczu podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej. 25-latek odpoczywał już bowiem w poprzednim spotkaniu towarzyskim z drużyną Baskonii. Nie ma żadnych wiadomości co do tego, żeby Araujo miał jakieś problemy zdrowotne, a defensor brał wręcz udział w dzisiejszym treningu, więc wygląda na to, że Bielsa po prostu da mu odpocząć, biorąc pod uwagę intensywny sezon w Barcelonie. Dla Xaviego to bardzo dobra informacja, bo jego kluczowy piłkarz może trochę odetchnąć przed kluczową częścią sezonu.

Ostatnie doniesienia wskazują, że Araujo jest coraz bliżej przedłużenia kontraktu z Barceloną.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już myślałem po tytule ze kontuzja nie straszyć tak proszę... bo na kurewki z Palyza musi być koń który schowa MEKAMBE do kieszoneczki
« Powrót do wszystkich komentarzy