Sport: Diego Simeone naciska na szybkie rozwiązanie w sprawie João Felixa

Tomasz Jastrzębski

24 marca 2024, 11:00

Sport

33 komentarze

Fot. Getty Images

Według dziennikarza Sportu, Alfredo Martíneza, jeśli tylko Barcelonie uda się zrobić miejsce w Finansowym Fair Play, to Portugalczyk pozostanie w Katalonii na kolejny sezon. Najlepszym rozwiązaniem dla Barçy byłoby kolejne wypożyczenie, ale Atlético będzie chciało tego za wszelką cenę uniknąć i woli, żeby João Felix opuścił klub na zasadzie transferu definitywnego.

Alfredo Martínez donosi, że Diego Simeone chce za wszelką cenę uniknąć sytuacji z zeszłego roku, kiedy to João Felix brał udział w presezonie z Atlético. Trener Los Colchoneros jest pewny, że nie chce w swojej kadrze Felixa i jasno komunikuje swoje oczekiwania włodarzom klubu. Felix ma złe relacje nie tylko z kibicami, ale również z wieloma kolegami z zespołu i jego obecność w kadrze nie byłaby dobra dla atmosfery w drużynie i mogła prowadzić do niepotrzebnych konfliktów. Dlatego Atlético robi wszystko, aby rozwiązać przyszłość Portugalczyka jak najszybciej.

Barcelona chce pozostania João na kolejny sezon, ale jest ograniczona kwestiami Finansowego Fair Play. Jednak Martínez twierdzi, że jeśli tylko uda się zrobić miejsce, to Portugalczyk pozostanie w Barcelonie na kolejny sezon. Inną kwestią jest to, na jakich zasadach może się to wydarzyć. Atlético chciałoby pozbyć się „problemu” Felixa raz na zawsze i sprzedać go definitywnie. Jednak Blaugrana będzie chciała wynegocjować kolejne wypożyczenie, więc należy się nastawić na trudne pertraktacje, ale skoro klub z Madrytu chce rozwiązać tę kwestię jak najszybciej, to musi być bardziej elastyczny w swoich oczekiwaniach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry zawodnik. Widać że oddany dla Barcy. Nawet wchodząc z ławki zawsze może to być "jego dzień "
« Powrót do wszystkich komentarzy