Joan Laporta: Zakomunikowaliśmy Nike, że rozwiązujemy z nimi kontrakt

Dariusz Maruszczak

23 marca 2024, 16:15

Mundo Deportivo, Sport

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Laporta wziął udział w pierwszym odcinku podcastu produkowanego przez Barcelonę. Prezydent od razu wypuścił bombę, wyznając, że klub poinformował już Nike o chęci zerwania kontraktu.

- Zakomunikowaliśmy Nike, że na bazie naruszeń, które były dla nas rażące, rozwiązujemy umowę. Mieli 45 dni, żeby nam wynagrodzić, nie zrobili tego, i przekazaliśmy im, że kontrakt zostanie rozwiązany, a oni odpowiedzieli poprzez środki zapobiegawcze, na które zareagowaliśmy, a teraz widzimy wyjście z tych środków. Próbowali poprawić umowę, ale podjęli wysiłki, które nie są wystarczające, ponieważ wiemy, że rynek płaci więcej.

- W tym sensie działamy w cywilizowany sposób, pracując nad wszystkimi opcjami, jakie mamy. Jesteśmy przekonani, że będziemy mieli najlepszy kontrakt na świecie. Jesteśmy otwarci na wszystko, ale nie możemy mieć dużo niższego kontraktu niż to, co płaci rynek. To nasza odpowiedzialność jako dyrektorów wykonawczych klubu, aby uzyskać najlepszą umowę. Kontynuowanie współpracy z Nike byłoby łatwe z kontraktem poniżej rynkowego, ale czasem to, co łatwiejsze, nie jest najlepsze dla klubu. Termin końcowy wyznaczą prowadzone przez nas negocjacje.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jordan:) tak wiem, że to Nike, ale mam sentyment do Marki

Generalnie można wysnuć wniosek, klub jest dobrej myśli czyli będą ciężary i cyrk. Co do Pumy, w 2010 jak wyjechałem do UK kupiłem sobie czarną bluzę dresową, taką zasuwaną z kapturem i do dzisiaj ani mi nie wyblakła w kolejnych praniach, ani nie skudłaciła, nie widać po niej że ma tyle lat. Z kolei jak kupiłem sobie koszulkę z Pumy to ją wywaliłem bo miała taki dekolt że wystawały mi włosy z klaty i obciach było wyjść w czymś takim na ulicę. Miałem też akcję z Adidasem, jako kibic Fulham miałem koszulkę na której odkleiło mi się połowa logo sponsora, a druga zabarwiła mi się na żółto bo wokół szyi była czerwona obwódka która puściła w praniu. Szczegół, ważne żeby klub coś ugrał, a nie żeby to było kolejne gadanie Laporty.

Skandalem jest to, że od 2 lat przez większość czasu nie da się w sklepie stacjonarnym kupić pierwszego kompletu stroju.

O ile rozumiem to juz zostalo to przeliczone, czyli pokrycie straty z zerwania kontraktu przez podwyzke nowego. I zapewne zysk by znacznie wiekszy. Pamietajmy jednak, ze to sa jedynie zalozenia co do ewentualnych wyplat dla Nike. No i nie wliczamy w to wlasnych interesow o ktorych nic nie wiemy.
Kto podpisal ostatni kontrakt z Nike? Bartek?

ależ taka puma pieknie by wyglądała...a potrafią robic piękne koszulki.

Jeśli już padły takie słowa to klub prawdopodobnie jest ugadamy z nowym sponsorem. A po ostatnich informacji to Puma oferowała najwięcej.

Adidas, wiesz co robić :D

Obyśmy za to słono nie zapłacili. Watpie aby taki ruch ot tak przyjęło na klate Nike.

No to będzie ciekawie :-) replika kosztuje 399.99 zł, a meczowowa 649,99 zł. Jestem ciekaw ile będą kosztowały kolejne, dodatkowo czekam na wzory :-)

Robi się ciekawie. Mam osobiście nadzieję na włączenie się do rywalizacji przez Adidasa

To może jakies 4F?

Kappa come back ?

Mam nadzieję, że nie obudzimy się z ręką w nocniku, niestey nie potrafimy w negocjacje i mam wrażenie, że może nas to zaboleć finansowo. Marzy mi się adidas, ale wątpie że jest to realna opcja.

Nike traci klub który sprzedaje najwięcej koszulek na świecie. Brawo, gratuluję skąpstwa