Przegląd prasy FCBarca.com: „Będzie nam brakowało Xaviego”

Dariusz Maruszczak

19 marca 2024, 00:39

8 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„LideR” – Mundo Deportivo informuje, że wydajność Lewandowskiego, która się poprawia, jest kluczowa dla słodkiego momentu Barçy. Z 13 trafieniami i 7 asystami miał udział w większej liczbie bramek niż ktokolwiek w LaLidze. „Prześcignięcie Sergio Ramosa byłoby marzeniem” – przyznał Pau Cubarsi. Zaskarżają Munuerę za pominięcie zniewag wobec Viníciusa. Tenisowy turniej Godo zaprezentuje dziś luksusową listę uczestników. Alcaraz uwolniony: „źle przeszedłem ostatnie miesiące”. Schultz pokonuje ambitnego Pogacara w pierwszym etapie Volty.

„Będzie nam brakowało Xaviego” – Sport zapowiada wywiad z Fermínem Lópezem. „Będziemy walczyć do końca o Ligę Mistrzów, ale wierzymy jeszcze w LaLigę”. „My, wychowankowie, mamy dużo uczuć względem klubu. Jesteśmy za Barceloną od małego”. Cubarsi wielką atrakcją La Rojy. Marc Ciria pracuje, żeby zgłosić się do wyborów. Real Madryt zaskarżył Martíneza Munuerę za zaniedbanie. Pogacarowi uciekło zwycięstwo na inaugurację Volty.

„Innymi oczami” – L’Esportiu podaje, że zrealizowane podwójne wyzwanie przeciw Napoli i Atlético ładuje optymizmem Barcelonę, którą widzi się z sercem do marzenia, mimo wszystkich trudności, zarówno o LaLidze, jak i Lidze Mistrzów. Pogacar pokazuje, że odbiera Voltę bardzo poważnie i dał pokaz podczas wjazdu na Sant Feliu de Guixols, choć nie był to czas na miarę zwycięzcy etapu Schultza. Piłkarska reprezentacja Katalonii kobiet przygotowuje się do powrotu w starciu z Paragwajem. Gra bez Pichichi wyzwaniem Espanyolu – Braithwaite (18 goli) będzie 2-3 tygodnie poza grą. Optymalna odpowiedź weteranów na zaufanie Ribéry. Sergi Martínez ze znaczącą rolą dla triumfów koszykarskiej Girony.

„Nadal gram z moimi przyjaciółmi z dzielnicy” – Marca cytuje Lamine Yamala, który ujawnił swoją osobistą stronę. Real zaskarża Martíneza Munuerę za brak odnotowania zniewag wobec Viníciusa. „Sprawa Negreiry musi mieć konsekwencje, ponieważ jest bardzo poważna” – stwierdził Figo. Alcaraz się odnalazł.

„Olimpijskie zamieszanie” – AS pisze, że Barca, Athletic i Villarreal chcą uniknąć kolejnej „sprawy Pedriego” i sprzeciwiają się, żeby Lamine Yamal, Cubarsi, Nico Williams, Sancet i Baena pojechali zarówno na EURO, jak i na igrzyska. Selekcjoner reprezentacji Francji uważa za „przestarzałą” odmowę Realu puszczenia graczy na Paryż 2024. Tylko Hiszpania i Cypr obligują prawnie do zwolnienia graczy. Real zaskarżył Martíneza Munuerę – obwinia sędziego o pominięcie w raporcie dokuczliwych krzyków przeciw Viníciusowi. „Przedłużenie kontraktu Koke jest gorące” – Rojiblancos chcą wykorzystać ligową przerwę reprezentacyjną, żeby domknąć jego pozostanie. „Arabia to była właściwa decyzja” – Gabri Veiga broni swojego głośnego odejścia z Celty. „Uwolnienie Carlosa Alcaraza” – mistrz Indian Wells pozostawia za sobą wątpliwości: „nie cieszyłem się na korcie”. Przemoc w tureckim futbolu pozostawia po sobie sankcje sportowe i karne.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to skoro muszą być konsekwencje to proszę skazać Barce? A no tak, nie ma dowodów
« Powrót do wszystkich komentarzy