Xavi: PSG może być teraz faworytem, ale historycznie my więcej razy wygraliśmy Ligę Mistrzów niż oni

Dawid Lampa

16 marca 2024, 13:50

YT: MD

63 komentarze

Fot. Getty Images

Xavi odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem z Atlético. Poniżej wypowiedzi na temat meczów z Atlético i PSG. Pełny zapis konferencji prasowej pojawi się wkrótce.

[Marta Mauricio, Barça Studios] Gra na stadionie Atlético jest zawsze ciężka. Czy to może być idealny mecz do podtrzymania dobrych nastrojów i pewności siebie? Oni także są w dobrym momencie.

Xavi: Tak, jutrzejszy mecz jest ważny, jak każdy pozostały ze względu na naszą sytuację w lidze. Potrzebujemy punktów. To rywal na poziomie Ligi Mistrzów, pokazali to ostatnio [awansując z Interem, przyp. red.]. To bardzo mocny przeciwnik, zwłaszcza na swoim stadionie, gdzie mają wsparcie publiczności. Mają intensywność, dobry rytm w grze. Myślę, że Cholo Simeone i jego Atlético radzą sobie bardzo dobrze w ostatnich latach, dlatego będzie to naprawdę ciężki wyjazd, który będzie nas wiele kosztował. Mamy dobry moment, oni także. Mamy pewność siebie. Cóż, zobaczymy jutro dwie pewne siebie drużyny, oby to był wielki mecz i oby udało nam się zdobyć trzy punkty na stadionie, na którym wydaje mi się, że nie przegrali w lidze od meczu z nami w zeszłym sezonie. Statystyki pokazują, jak ciężko jest zdobyć tam trzy punkty, ale będziemy próbować i oby udało nam się zagrać dobry mecz.

[Santi Ovalle, Cadena SER] Francuska prasa pisze, że to dobre losowanie dla PSG, a Barça to niepewna w swojej formie drużyna, więc uważają się za faworytów do przejścia dalej. Co byś na to odpowiedział?

Tak, być może tak. Nie uważam, że jesteśmy niepewni, to zdanie mi się nie podoba. Ale być może tak jest, że rola faworytów przypadałaby PSG, ale historycznie prawdą jest, że my mamy więcej pucharów Ligi Mistrzów niż oni. Ale myślę, że na ten moment PSG, przede wszystkim na płaszczyźnie finansowej i możliwości kontraktowania piłkarzy jest wyżej. Trzeba spojrzeć na to, ile my wydaliśmy w tym sezonie, a ile oni. Sytuacja nie jest taka sama. Jeśli chodzi o nastawienie, chęci, to my chcemy wygrać. Drużyna jest bardzo zmotywowana, wczoraj oglądaliśmy losowanie wszyscy razem i było pozytywnie, bylibyśmy zadowoleni z każdego rywala. Dostaliśmy PSG, jednego z najtrudniejszych rywali i cóż... Trzeba pokazać na boisku, bo łatwo jest mówić, a później nie robić. Musimy przemówić na boisku w kluczowym momencie sezonu i to, co trzeba zrobić, to pokazać nasz talent i naszą wartość na boisku. Nic więcej.

Pełny zapis konferencji prasowej pojawi się wkrótce.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Denzel niczym rasowy fan prześcieradeł chwali się pucharami LM.
« Powrót do wszystkich komentarzy