FC Barcelona prostuje informacje co do wątpliwości względem prowizji przy transferze Lewandowskiego

Dariusz Maruszczak

13 marca 2024, 08:45

Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Na początku marca dziennikarz Sportu Toni Frieros opublikował artykuł, w którym poinformował, że powodem odejścia z Barcelony Maribel Melendez, dyrektorki ds. korporacyjnych, była kłótnia z Joanem Laportą dotycząca nieprawidłowości związanych z zapłatą prowizji dla Roberta Lewandowskiego. Dziś katalońska gazeta musiała opublikować sprostowanie tej sprawy na żądanie Blaugrany.

„Maribel Melendez miała mocną dyskusję z prezydentem Joanem Laportą. Powód? Mówi się, że audytor FC Barcelony ostrzegł Maribel Melendez, że pojawiły się pewne wątpliwości co do płatności prowizji za transfer Roberta Lewandowskiego. Zgodnie z tą wersją Maribel Melendez, na wniosek audytora, poprosiła o wyjaśnienia tych, których miała o to prosić, i stało się to, co się stało” – napisał znany z niechęci do Laporty Frieros. Poniżej sprostowanie tej informacji podyktowane przez FC Barcelonę.

FC Barcelona pragnie wyraźnie stwierdzić, że nigdy nie doszło do żadnej dyskusji między Panią Maribel Melendez i prezydentem FC Barcelony w związku z prośbą o wyjaśnienie tych możliwych prowizji przy transferze piłkarza Roberta Lewandowskiego, a w rzeczywistości audytorzy w żadnym wypadku nie wyrazili wątpliwości co do płatności tych prowizji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nie wiem dlaczego, ale od tylu lat nigdy nie mogę przekonać się do jakości Lewandowskiego. mega przereklamowany piłkarz (choć liczby go bronią), który zawdzięcza całą swoją karierę wspaniałemu wtedy Bayernowi.
bardziej overhyped od niego jest chyba tylko Morata, ale to juz jest ewenement, ze taka łamaga grała w takich klubach.

@revolution33 piszesz bzdury, ośmieszasz sie o jakimś hype. Miałem przyjemność widzieć grę Roberta od początku debiutu w BVB i tak płynnego rozwoju piłkarza, krok po kroku nie widziałem nigdy. Sam Klopp podkreślił, iż uważa Roberta za najlepszego piłkarza, który rozwinął się pod jego skrzydłami. Zastanawiam sie jak ułomnym, w kwestii czytania gry, trzeba być, aby pisać takie bezeceństwa.

@revolution33 Robert przez całą karierę to była maszyna. Widać u niego zjazd fizyczny, ale jako egzekutor jest jednym z najlepszych na świecie. W Barcelonie ma troszeczkę trudniej bo nie dostaję za wiele podań. Wczoraj brakowało ruchliwego, szybkiego napastnika żeby kreować więcej sytuacji a Robert już taki ruchliwy nie jest. Oby Roque czegoś się nauczył i zastąpił godnie Roberta.

@revolution33 No ale on współtworzył ten wspaniały Bayern. Odnośnie do Moraty to spójrz na jeden zgrzyt - liczby. 578 meczy i 215 goli kontra 828 meczy i 593 gole wg Wikipedii na stan dzisiejszy.

@revolution33 Lewandowskiego porównywać z Moratą? Rozumiem, że można nie lubić Lewandowskiego, ale bez przesady...

@revolution33 gość ma prawie 100 goli w lidze mistrzów i jest przereklamowany. Dla porównania taki Suarez 30 kilka bramek, a pamiętam jak przez kilka lat nie mógł nic na wyjeździe ustrzelić

@revolution33 Mam podobne odczucia, RL9 wybitnie nie pasuje do Barcelony i LL - zbyt pancerny (jak radziecki T34), nie zwinny, słaby techniczny, wolny w bieganiu, wolne nogi, przewidywalny, nieporadny w grze na małej przestrzeni. Nawet wczorajszy mecz udowadnia iż RL9 będąc jednym z 2-3 najgorszych na boisku strzela bramkę - stąd liczby. Gdyby został w Bayernie to nie ujawniły by się tak wyraźnie jego słabości., ale Ann zdecydowała inaczej.

@trolownik Suarez ma 27. Lewy w samej fazie pucharowej ma więcej - 32 :)

@revolution33 ty na prawdę wypowiadasz się w ten sposób o zawodniku, który jest trzecim najskuteczniejszym piłkarzem w całej historii ligi mistrzów ??? , a obecnie najskuteczniejszym piłkarzem spośród wszystkich jeszcze grających w tych elitarnych rozgrywkach?? Ty przyrównujesz do niego Morate? To jest niepojęte, mówisz o piłkarzu, który w zeszłym roku zdobył tytuł króla strzelców la liga i którego jest duża zasługa w przełamaniu lat posuchy barcelony... i jeszcze w jakim momencie to piszesz??? zaraz po zwycięstwie w dwumeczu z napoli, w którym zdobył dwie bramki i walnie przyczynił się do awansu, który był niezwykle ważny dla klubu. JAK to jest, że my wszyscy cieszymy się z awansu, świętujemy, radujemy się, a w dalszym ciągu znajdują się tacy, którzy zamiast podzielać tą radość koncentrują się na próbach dyskredytowania jednego z najlepszych piłkarzy tego sportu... jest to żałosne

@BISHBASHBOSH dziękuję za opinię.

@revolution33 w przeciwieństwie do ciebie ja nie prezentowałem żadnych opinii, tylko przywołałem fakty poparte suchymi statystykami.

@BISHBASHBOSH dziękuję za suche fakty
« Powrót do wszystkich komentarzy