Javier Tebas: Barça ma dwóch lub trzech topowych graczy, których może sprzedać i dzięki temu rozwiązać dużą część swojego planu

Mateusz Doniec

29 lutego 2024, 22:30

Marca, EFE

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Tebas, prezes hiszpańskiej LaLigi, przebywał w czwartek w Londynie na szczycie Financial Times. 61-latek wypowiedział się zarówno o swojej przyszłości, jak i o sytuacji FC Barcelony. Przyznał, że Barça ma dwóch lub trzech klasowych piłkarzy, których sprzedaż rozwiązałaby problemy klubu. 

Javier Tebas: Co będzie dalej po Tebasie? To nie jest monarchia. Kluby będą musiały zdecydować. Myślę, że to będą moje ostatnie cztery lata, choć zawsze uzależniam to od pokonania wyzwań Superligi. To wielkie niebezpieczeństwo dla całego europejskiego futbolu. Jeśli to wyzwanie zostanie rozwiązane, będą to moje ostatnie cztery lata. Jeśli nie, będę nadal o tym mówił. Niedawno w holenderskiej gazecie zapytano mnie, dlaczego zawsze jestem sam w Europie, mówiąc o tym. Zapytaj innych, którzy się nie wypowiadają, ale w kawiarni, na spotkaniach, większość z nich zgadza się z tym, co myślę. Jeśli pojawi się ktoś inny, kto nie będzie miał problemu z jasnym mówieniem rzeczy, zrobimy duży postęp i będzie on moim następcą, nawet jeśli jest w innej lidze.

- Czy Barça stanie się Ajaxem? [klubem produkującym talenty na sprzedaż - przyp. red.] Tak się po prostu nie stanie. Barcelona wydostanie się z sytuacji, w której się znajduje. Barcelona ma opcje do wykorzystania, gdy jej liderzy zdecydują się z nich skorzystać, jeśli są to te, które ich zdaniem zapewnią rozwiązania. Mają dwóch lub trzech zawodników na najwyższym poziomie, których mogą sprzedać. Sprzedają ich i dzięki temu rozwiązują dużą część swojego planu. Dzięki temu mogą generować dochód, który nie generuje odsetek od długu, a dzięki temu mogą płacić zawodnikom.

- Barcelona to klub, który zarabia prawie miliard. Nie stanie się takim klubem [jak Ajax], to pewne. Ale, jak wiele klubów, przechodzi przez skomplikowaną sytuację, a nasze fair play zobowiązuje ją do bycia tam, gdzie jest. Z tego co wiem, nie odpadli jeszcze z Ligi Mistrzów i wciąż mogą wygrać ligę hiszpańską. Nie bądźmy tak katastrofalni w przypadku Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Też nie przepadam za tym gościem ale prędzej czy później będziemy musieli kogoś sprzedać. Więc nie wiem czemu tacy oburzeni niektórzy po słowach Tebasa.

co cie to kurwa interesuje kogo może sprzedać kogo nie rzeczywiscie dla potencjalnych nabywców tych piłkarzy to podbijasz Barcie Pole do Negocjacji idioto niesamowicie co za tępy grubas

To gruba menda niech on już nam lepiej nie doradza, cieszyłby się jak byśmy sprzedali trzech topowych graczy i osłabili się znowu na lata.

Ty ch... tępy tobie najbardziej na tym zależy aby osłabić ten klub pilkarsko.

Mam nadzieję że nie sprzedadzą nikogo z trójki Araujo/Pedri/Gavi.
Do sprzedania w takim razie De Jong, Raphinha i ktoś z Christensen/Kounde/Lewy/Mats.

Czy ja mam wrażenie, że większość komentujących przeczytała tylko tytuł artykułu?
Przecież z sensem powiedział jakie może być rozwiązanie pod względem finansowym bo Barcelona to takie korpo do zarabiania pieniędzy, która jest w kryzysie. Wiadomo, że chcemy ogarnąć finansowo i sportowo ale będzie ciężko wyjść z kryzysu nie oszczędzając na zawodnikach, dlatego obecnie ktoś kto chce zarobić, do nas nie przyjdzie bo 15 innych klubów w Europie da mu większe pieniądze.
Tebas mówi, że Barca jest w kryzysie ale z niego wyjdzie i trzeba do tego czasu i skomplikowanych rozwiązań. Sugeruje, że nie będziemy przez najbliższy czas równi z Realem Madryt, który nie miał idiotów w zarządzie jak u nas za Pana Bartomeu.
Oczywiście Barcelona woli wolno wychodzić z kryzysu niż wyprzedawać najlepszych zawodników ale to tylko rozwiązanie, które jest nie akceptowalne ale jednak rozwiązanie o którym warto wiedzieć.

Typ sprzedał 10% zysków klubów na 50lat za pożyczkę w funduszu w którym będzie miał ciepłą posadkę a z wyjątkiem 3 klubów reszta mu klaskała dupami.
W La lidze nie ma technologii goal line bo szkoda mu na to pieniędzy.
Gdyby nie Perez to jego polityka zaorała by dekadę dominacji ligi hiszpańskiej na świecie tak bardzo że klubów nie byłoby stać na gwiazdy, a tak chwali się Mbappe jakby to była jego zasługa i atakuje Pereza co wywiad.

Vo on gada. Jal sorzedamy 3 najlepszych to kim bedziemy.grac. chyba ze ma.na mysli torresa i raphinie

Tia. No i najlepiej sprzedać tych najlepszych do Realu Madryt, a jeszcze po dobrej cenie. Jeszcze frytki do tego?

Idiota który niszczy ligę hiszpańska ale widzą to ludzie tylko za granicą... gdyby było inaczej miałby jakąś konkurencję w wyborach...

Topowa logika szefa ligi, który - z zawodu - powinien dbać o jej jakość.
Nie możecie spełnić wymagań które La Liga sobie sama wymyśliła? To pozbądźcie się gwiazd, dla których ktoś tą ligę ogląda xD
Anglia sypie kasą, że głowa mała, Francja wydaje 2x więcej niż zarabia.
A w La Liga najchętniej wyrejestrowano by wszystkich zawodników, bo to tylko koszty.

Nie ważne czy czytam wypowiedzi tebasa odnośnie RM czy Barcy jedno jest pewne ten zgred niszczy LaLige poziom spada miedzy innym przez niego finansowe ograniczenia najostrzejsze w Europie nie umie ogarnąć sędziów którzy są ślepi i przekręcają meczę nie tylko Barsie i RM ale innym klubą też, po prostu koleś jest zakałą Hiszpańskiej piłki a nikt nie może lub nie chce go usunąć. Szkoda gadać.

Jak my wyprzedamy nasze gwiazdy to kto będzie chciał te ligę oglądać?

Według Jebasa to najlepiej Barce rozsprzedać, zaorać i zapomnieć.

Nic chyba na mnie tak nie działa jak jego pysk i wylewające się z niego farmazony.

Ty się skrytofaszysto do Barcy nie wtryniaj !!!

Osłabmy Barcę aby ją wzmocnić - zapewne dochody od razu skoczą jak skład będzie gorszy tych topowych graczy. Piękna rada,

Pokrzepiające słowa rzecznika prasowego Barcelony – nie wszystko stracone!

Jak zawsze owija w bawełnę a w rzeczywistości wasal Madrytu życzy nam jak najgorzej.

Sam się kur.. sprzedaj. Tak właśnie człowiek stojący na czele laligi buduje siłę hiszpańskiej piłki. Sprzedać topowych piłkarzy żeby w planach finansowego fair play się zmieścić. Szkoda ze w Anglii czy Francji nie wiedzą nic o tym