Javier Tebas: Barça ma dwóch lub trzech topowych graczy, których może sprzedać i dzięki temu rozwiązać dużą część swojego planu

Mateusz Doniec

29 lutego 2024, 22:30

Marca, EFE

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Tebas, prezes hiszpańskiej LaLigi, przebywał w czwartek w Londynie na szczycie Financial Times. 61-latek wypowiedział się zarówno o swojej przyszłości, jak i o sytuacji FC Barcelony. Przyznał, że Barça ma dwóch lub trzech klasowych piłkarzy, których sprzedaż rozwiązałaby problemy klubu. 

Javier Tebas: Co będzie dalej po Tebasie? To nie jest monarchia. Kluby będą musiały zdecydować. Myślę, że to będą moje ostatnie cztery lata, choć zawsze uzależniam to od pokonania wyzwań Superligi. To wielkie niebezpieczeństwo dla całego europejskiego futbolu. Jeśli to wyzwanie zostanie rozwiązane, będą to moje ostatnie cztery lata. Jeśli nie, będę nadal o tym mówił. Niedawno w holenderskiej gazecie zapytano mnie, dlaczego zawsze jestem sam w Europie, mówiąc o tym. Zapytaj innych, którzy się nie wypowiadają, ale w kawiarni, na spotkaniach, większość z nich zgadza się z tym, co myślę. Jeśli pojawi się ktoś inny, kto nie będzie miał problemu z jasnym mówieniem rzeczy, zrobimy duży postęp i będzie on moim następcą, nawet jeśli jest w innej lidze.

- Czy Barça stanie się Ajaxem? [klubem produkującym talenty na sprzedaż - przyp. red.] Tak się po prostu nie stanie. Barcelona wydostanie się z sytuacji, w której się znajduje. Barcelona ma opcje do wykorzystania, gdy jej liderzy zdecydują się z nich skorzystać, jeśli są to te, które ich zdaniem zapewnią rozwiązania. Mają dwóch lub trzech zawodników na najwyższym poziomie, których mogą sprzedać. Sprzedają ich i dzięki temu rozwiązują dużą część swojego planu. Dzięki temu mogą generować dochód, który nie generuje odsetek od długu, a dzięki temu mogą płacić zawodnikom.

- Barcelona to klub, który zarabia prawie miliard. Nie stanie się takim klubem [jak Ajax], to pewne. Ale, jak wiele klubów, przechodzi przez skomplikowaną sytuację, a nasze fair play zobowiązuje ją do bycia tam, gdzie jest. Z tego co wiem, nie odpadli jeszcze z Ligi Mistrzów i wciąż mogą wygrać ligę hiszpańską. Nie bądźmy tak katastrofalni w przypadku Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Idiota który niszczy ligę hiszpańska ale widzą to ludzie tylko za granicą... gdyby było inaczej miałby jakąś konkurencję w wyborach...
« Powrót do wszystkich komentarzy