Mundo Deportivo: Lamine Yamal zyskał 7 kilogramów masy mięśniowej

Dariusz Maruszczak

26 lutego 2024, 13:00

Mundo Deportivo

22 komentarze

Fot. Getty Images

Lamine Yamal niesamowicie rozwija się na poziomie sportowym, a Mundo Deportivo zwraca uwagę na aspekt fizyczny postępów zawodnika. Jak podaje dziennikarz tej gazety Fernando Polo, od początku sezonu 16-latek zyskał już 7 kilogramów masy mięśniowej.

Zgodnie z tymi informacjami Lamine Yamal zredukował do minimum tkankę tłuszczową i w znaczący sposób zbudował swoje mięśnie. To efekt planu, jaki piłkarz realizował od początku rozgrywek. Zdaniem Polo był on dostosowany do sytuacji Lamine Yamala, z uwzględnieniem nowych okoliczności, jak wymagający terminarz, wzrost siły u rywali, z którymi się mierzy, czy szybkość gry. Dzięki temu zyskał 7 kilogramów masy mięśniowej.

Dziennikarz Mundo Deportivo donosi, że trening siłowy był dostosowany do wieku wychowanka w zakresie obciążeń, ale gracz wykonuje te same ćwiczenia co jego starsi koledzy. Pracuje z tą samą częstotliwością, jednak z wzięciem pod uwagę wieku, ponieważ jego organizm nadal znajduje się w fazie rozwoju, i dodatkowych czynników w postaci stresu czy wpływu emocjonalnego związanych z wymaganiami futbolu na poziomie Primera División, co według Polo również może mieć wpływ na reakcję mięśni.

Na boisku też widać postępy Lamine Yamala w zakresie fizyczności. 16-latek jest mocniejszy i potrafi ustać na nogach pod naporem rywala. Ponadto dobrze znosi obciążenia – po akcji ofensywnej jest w stanie także wrócić do obrony. Polo pisze, że Lamine potrafi również mocniej uderzać piłkę. Rozwój skrzydłowego jest też związany z jego wzrostem – według Polo w tym sezonie urósł już 2,5 centymetra. Oczekuje się, że na koniec tego procesu osiągnie 180 cm.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

7kg masy ciała, nie masy mięśniowej.

To jesszcze do udźwignięcia bo znam kilku rok starszych piłkarzy którzy podobnie w pół roku zrobili masę mięśniową - pytanie o specjalistów, którzy pomagają Yamalowi to układać, mam nadzieję że wiedzą co robią i bez wspomagaczy bo błędy mogą kosztować wiele.

Dyskusja na całego ile cm ma Yamal xD

Dalej wyglada nieco na zbyt chudego. Oczywiscie nie moze byc tez zbyt obciazony miesniami, bo nieco spowolnieje. Fizjos wiedza lepiej od nas jaka masa jest dla niego najlepsza, aby byl najszybszy i najzdrowszy, ale obecnie jak na swoj wzrost wyglada dalej na zbyt odchudzonego. Nie wiem czy to przez kolejne np 2lata bedzie dobieral np 7-10kg rocznie, szczegolnie, ze nieco podrosl. To musza jego planerzy mam powiedziec.

Wyrośnie do 200 cm i będziemy mieli następcę Luuka de Jonga :)

Trochę wysoki jak na skrzydłowego, czy mi się wydaje?

Ansu też tak budował masę i średnio to się skończyło.

To ile on ma wzrostu bo pisze 180 cm oczekuje sie a przeciez teraz ma juz 180

Oby tylko kolana to wytrzymały.

Szok! Mundo Deportivo odkryło, że szesnastolatkowie wciąż rosną!