Gerard Piqué: Messi jest bez wątpienia najlepszy w historii tego sportu

Krystian Cichocki

26 lutego 2024, 09:15

Marca

4 komentarze

Fot. Getty Images

Gerard Piqué wystąpił na żywo w ESPN Argentina, aby zaprezentować swój nowy projekt Kings League América. Były obrońca Barcelony skomentował również kilka innych tematów.

Pep Guardiola: Jest geniuszem, dla mnie już jest najlepszym trenerem w historii, a to wiele mówi, ale uznanie przyjdzie z czasem. Jest spektakularny: jego poziom kontroli nad tym, co dzieje się na boisku; jak czyta mecze; jak przewiduje, co się wydarzy; jak szuka rozwiązań; wie, jak motywować i dowodzić..... On ma to wszystko. Jest geniuszem i zbiegł się w czasie z najlepszym pokoleniem piłkarzy, jakich kiedykolwiek miała Hiszpania. Genialny trener z grupą, która jest głodna i ma bardzo dobrą jakość. Nie da się naśladować Guardioli, ponieważ zmienił sposób gry wielu drużyn.

Messi mistrzem świata: Ludzie futbolu wiedzieli, że Leo zasłużył na zdobycie Pucharu Świata. Jeśli niektórzy mieli wątpliwości, że jest najlepszy w historii, to jemu tego brakowało, a bycie mistrzem świata rozwiało wszelkie wątpliwości. Bez wątpienia jest najlepszy w historii tego sportu. Podniósł Barçę do innego wymiaru.

Agüero: To byłaby wspaniała wiadomość, oznaczałaby, że ma się dobrze i że nie będzie już więcej cierpiał z powodu swojego serca.

Messi dzisiaj: Widzę Leo szczęśliwego. Spełnił wszystkie swoje marzenia, wraz z Mistrzostwem Świata. W Miami jeszcze bardziej rozwija futbol w Stanach Zjednoczonych. Kiedy wygrał Puchar Świata, był już znacznie bardziej dojrzały niż wcześniej. W Argentynie niektórzy porównywali go do Maradony, a kiedy wygrał w Katarze, cieszył się o wiele bardziej niż gdyby wygrał wcześniej.

Jego Barça: Tęsknię za szatnią, chodzeniem tam każdego ranka, rozmowami o życiu z kolegami z drużyny, rywalizacją. Wygrywanie wszystkiego będzie jeszcze ważniejsze w przyszłości. Kiedy wszyscy przejdą na emeryturę, większe znaczenie będzie miało to, co zostało osiągnięte w tej erze.

Hiszpania, mistrzowie świata: Zawsze będziemy pamiętani, a z czasem jeszcze bardziej. Byłem mistrzem w wieku 23 lat, kiedy zdobyliśmy praktycznie wszystkie tytuły na poziomie klubowym i reprezentacyjnym.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe co na to MatiBorek

Zawsze tamta Barca będzie najlepiej wspominama przez wielu kibiców