Raphinha: Nie martwi mnie forma Lamine'a [Wypowiedzi pomeczowe]

Dawid Lampa

24 lutego 2024, 18:41

Marca

13 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona w świetnym stylu ograła Getafe 4:0 na Montjuïc. Co do powiedzenia po tym spotkaniu mieli piłkarze obu ekip?

Raphinha

- To dla mnie wyjątkowe, bo jestem w trakcie powrotu po kontuzji. Bardzo się cieszę, że wróciłem do pierwszej jedenastki w taki sposób, z golem i asystą. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo drużyny, żeby dalej być żywym w rywalizacji.

- Nie martwi mnie forma Lamine'a. Dla mnie to przywilej, bo będzie graczem na wysokim poziomie, na pewno jednym z najlepszych. Móc z nim rywalizować to zaszczyt. To sprawia, że obaj się poprawiamy. Daje mi to większą chęć polepszania się. Lamine z pewnością myśli tak samo.

- Myślę, że zostało wiele spotkań i ważne jest iść z meczu na mecz. Na koniec zobaczymy, gdzie będziemy w lidze. Trzeba wygrywać i w tym momencie kolejny mecz jest tym, na czym trzeba się skupić.

- Miałem bardzo dużo chęci, żeby grać w tym meczu. W pierwszym zostałem wykluczony. Dla mnie dziś był specjalny mecz.

João Felix

- Mieliśmy plan na ten mecz i go zrealizowaliśmy.

- Będziemy walczyć o ligę do końca. Wszystkie drużyny mogą stracić punkty i do końca będziemy pracować i walczyć, co jest najważniejsze.

- Robiłem wszystko, żeby wrócić po kontuzji jak najszybciej. Wykonuję moją pracę dla drużyny.

David Soria

- Nie byliśmy sobą, nie mieliśmy intensywności, wygrywali z nami pojedynki. Byliśmy cieniem tego, czym zazwyczaj jesteśmy.

- Nie weszliśmy dobrze w mecz. To nie brak dobrego nastawienia, ale zdarzają się dni, w których pewne rzeczy nie wychodzą.

- Trzeba spokojnie przeanalizować ten mecz i zobaczyć, co się stało.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Raphinha to mnie martwi toja forma.

24 meczow i udzial przy 13 golach i mówimy na niego flop wiec jestem ciekawy jakie liczby by wykrecił w prime, wedlug mnie powinien grac blizej srodka, ciekawy jestem 4231 z Felixem Raphinha Yamalem i Lewym z przodu

Raphinha w tym spotkaniu to jak kopia Dembele momentami fantastyczny momentami tragiczny . Straszna dysproporcja między udanymi zagraniami a tymi nie udanymi .

Też by mnie nie martwiła z takimi zarobkami, bez przemęczania się po paręnaście minut grania.

Raphinia ma bardzo duży potencjał. Tylko niestety nie w obecnej albo dotychczasowej Barcelonie. (Do dzisiejszego meczu)

Dzisiaj szczególnie w pierwszej połowie zagrał bardziej jako ofensywny pomocnik a nie skrzydłowy i od razu się to opłaciło i widać efekty.

Tak na prawdę to taki profil Salaha (zachowując wszelkie proporcje) i te dzisiejsze akcje to właśnie 1 do 1 większość akcji Egipcjanina w Liverpoolu.
Nie zdziwię się jeżeli go wykupią i tam odpali jako zmiennik albo po sprzedaży Salaha (dalej zachowując odpowiednie proporcje ;))

Chociaż w sumie Klopp odchodzi więc nowy trener może mieć trochę inny pomysł na grę. Zobaczymy. Tak czy siak Raphinia ma potencjał który ciężko w Barcy zobaczyć ze względu na jego profil i styl gry Barcy w większości spotkań.