Xavi: Dla mnie to nielogiczne, że gramy z Getafe już jutro, a nie w niedzielę albo poniedziałek

Mateusz Doniec

23 lutego 2024, 13:45

YT: MD

63 komentarze

Fot. Getty Images

Xavi Hernández odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed sobotnim meczem z Getafe na Montjuïc. Trener powiedział m.in., że nie dokona zbyt wielu rotacji w składzie i skrytykował termin spotkania z podopiecznymi Bordalasa. Poniżej najciekawsze wypowiedzi Xaviego. Pełny zapis konferencji pojawi się dziś wieczorem.

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Chciałbym zapytać o Roberta Lewandowskiego. Komu przypisujesz jego zwyżkę formy w 2024 roku? Jak duży może mieć to wpływ na to, by drużyna wykonała krok naprzód?

Xavi: Uważam, że to konsekwencja poprawy zespołu. Drużyna poprawiła się w wielu aspektach gry i dlatego Robert ma też wiele okazji bramkowych, jest lepiej ustawiony... Jesteśmy lepiej uporządkowani w obronie... i dlatego widać poprawę u każdego zawodnika, który uczestniczy w grze. Robert miał być może lepszą skuteczność w ostatnich meczach, ale uważam, że to owoc tego, że jesteśmy lepiej ustawieni, że lepiej atakujemy, że lepiej bronimy, że gramy na wyższej intensywności... Uważam, że odnotowaliśmy poprawę w ostatnich meczach i Robert również poprawił się w liczbach.

[Laia Col, RAC1] Czy jutro można spodziewać się rotacji?

Zobaczymy, jak wszyscy będziemy się czuli. Dziś mieliśmy praktycznie trening regeneracyjny z wideo, bardziej taktyczny. Nie mamy praktycznie czasu na odpoczynek. Cóż, to moment, aby grali najlepsi piłkarze. Zrobimy jakąś zmianę, ale niewiele. Chcemy wygrać to spotkanie i uważamy, że to bardzo ważny mecz, kluczowy na dalszą część sezonu.

[Anais Marti, La Vanguardia] Gracie już jutro o 16:15. Czy złości cię, że ustalono wam taką godzinę? Jak sam powiedziałeś, macie bardzo mało czasu na przygotowanie się do tego meczu...

Tak, myślę tak jak wszyscy. Uważam, że dużo lepiej byłoby zaplanować ten mecz na niedzielę, albo na poniedziałek, to jasne. Ale przypadło nam grać w takim terminie i to żadna wymówka. Będziemy walczyć i postaramy się zdobyć trzy punkty.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Czy to logiczne, że wracacie w środę w nocy z Neapolu, a mecz z Getafe ustalono już na sobotę na 16:15, mimo że ani wy, ani Getafe nie gracie w środku przyszłego tygodnia?

Już powiedziałem wcześniej, dla mnie to nielogiczne, ale to nie jest żadna wymówka. Mamy dwa i pół dnia odpoczynku i jutro będziemy walczyć. Ale tak, lepiej ewidentnie byłoby grać w niedzielę albo w poniedziałek. Ale się nie dało.

Pełny zapis konferencji pojawi się dziś wieczorem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A dla mnie nielogiczne jest to że Xavi dalej jest trenerem mimo że po sezonie sam powiedział że odchodzi. Skoro tak to czemu nie wcześniej? Aha zapomniałem bo przecież to Xavi .
« Powrót do wszystkich komentarzy