Napoli – Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Herb SSC Napoli

1:1

• Victor Osimhen 75'
  • 60' Robert Lewandowski

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego spotkania 1/8 Ligi Mistrzów przeciwko Napoli zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: dobre 30 minut i gol Lewandowskiego

Tak dobry początek spotkania w wykonaniu Barcelony to w ostatnich tygodniach rzecz wręcz niespotykana. Od pierwszej minuty goście założyli wysoki pressing, który był wyjątkowo skuteczny. Napoli miało ogromne problemy z wyprowadzaniem piłki, czego efektem były dwie sytuacje strzeleckie Lamine’a Yamala oraz dwie Roberta Lewandowskiego. Polak zresztą w drugiej połowie trafił do siatki, przedłużając serię meczów z przynajmniej jednym golem do czterech. Szkoda, że wystarczyło to tylko na remis.

Najgorsze: niewykorzystana szansa

Napoli niczym nie zaskoczyło dzisiaj Barcelony. Włosi rozegrali słaby mecz, oddając zaledwie jeden celny strzał na bramkę. Mimo to potrafili wykorzystać swoje lepsze minuty na tyle, by ostatecznie uniknąć porażki i zachować spore szanse na awans. Zawiodła skuteczność, ale i przygotowanie fizyczne. Ostatni kwadrans gry to była już bowiem Barcelona bardzo zmęczona, niedokładna i popełniająca błędy, które na szczęście nie doprowadziły do porażki. Na koniec trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że podopieczni Xaviego nie wykorzystali ogromnej szansy. Powinni dziś bowiem pokonać słabo dysponowane Napoli. Forma obu zespołów za trzy tygodnie może przedstawiać się mniej korzystnie dla Barcelony.

Kilka chwil po ostatnim gwizdku sędziego Felixa Zwayera - o 23:00 - nasz redaktor Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7) połączy się z Michałem Gajdkiem (@michalgajdek), który dzisiejszy mecz obejrzy na żywo na stadionie Diego Armando Maradony.

Podczas programu na żywo omówimy panujące w stolicy Katalonii nastroje, podsumujemy boiskowe wydarzenia oraz ocenimy wybory Xaviego dotyczące wyjściowej jedenastki.

Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach na czacie YouTube - postaramy się na nie odpowiedzieć podczas transmisji!

Najgorsze jest to, że
a) do strzelenia bramki przez Oshimena - po indywidulanym błędzie Inigo - Napoli w zasadzie nie zrobiło nic groźnego
b) my po stracie bramki obsraliśmy zbroję i Napoli było bliżej 2-1 niż my 1-2 .. aż do ostatniej akcji i strzału Gundogana.

Mielismy tez gigantycznego pecha bo to było ostatnia akcja Oshimena.. asystent już miał w ręku tablicę ze zmianą.