Trzech zawodników zagrożonych zawieszeniem w rewanżu z Napoli

Dawid Lampa

21 lutego 2024, 16:30

AS, UEFA

1 komentarz

Fot. Getty Images

Do meczu z Napoli trzech zawodników Barcelony przystępuje z zagrożeniem zawieszenia za kartki. Są to Ronald Araújo, João Felix i Sergi Roberto. Każdy z nich zobaczył już w tej edycji Ligi Mistrzów dwie żółte kartki, a trzecia skutkuje pauzą w kolejnym meczu. Dwa upomnienia ma na swoim koncie także Ferran Torres, ale nie jest dziś dostępny do gry.

Sprawy z zawieszeniami za żółte kartki zawsze nurtowały trenerów, piłkarzy i kibiców. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, według artykułów regulaminu UEFA prezentuje się to następująco:

- Licząc od pierwszego meczu fazy grupowej, zawodnicy i członkowie sztabu są zawieszeni na kolejny mecz w rozgrywkach po otrzymaniu trzech ostrzeżeń [żółtych kartek, przyp. red.], które nie skutkowały czerwoną kartką.

- Dodatkowo, żółte kartki wygasają po zakończeniu ćwierćfinałów. Nie są przenoszone do półfinałów.

Oznacza to, że w ewentualnym finale można nie zagrać jedynie po otrzymaniu czerwonej kartki.

Skupiając się na sytuacji Barcelony, zawodnicy znajdujący się w kadrze na mecz z Napoli, którym brakuje jednej żółtej kartki do zawieszenia to: Ronald Araújo, João Felix i Sergi Roberto. Ta trójka musi uważać, bo przy otrzymaniu kartonika w dzisiejszym meczu przeciwko Napoli, będzie wykluczona z gry w rewanżu, który rozstrzygnie sprawę awansu i będzie jednym z najważniejszych spotkań do końca tego sezonu. Zagrożony jest także Ferran Torres, który nie jest dostępny do gry z powodu kontuzji.

Piłkarzami, którzy na ten moment mają na swoim koncie jedno upomnienie, są João Cancelo, Jules Koundé, Lamine Yamal i Frenkie de Jong. Oni także muszą uważać na kartki, bo otrzymane upomnienie dzisiaj skutkuje nerwową sytuacją przed rewanżem i ewentualnym wykluczeniem z pierwszego meczu ćwierćfinałowego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czuję że będą ciężary, Araújo na boku z Cancelo w środku Julek z Andreasem. Tak myślę że zagramy.