Lewandowski nominowany do nagrody dla piłkarza miesiąca w LaLidze, Xavi kandydatem w kategorii trenerów [Aktualizacja 13:10]

Dariusz Maruszczak

21 lutego 2024, 12:15

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Forma Roberta Lewandowskiego wydaje się w ostatnich tygodniach nieco lepsza i ma to swoje odzwierciedlenie w nominacjach do nagrody dla piłkarza lutego w LaLidze. Polak jest wśród pięciu kandydatów do tego wyróżnienia.

Lewy na początku lutego przełamał się w Primera División po serii sześciu meczów bez bramki. Napastnik Barcelony trafił do siatki w spotkaniu z Alavés, następnie strzelił gola w konfrontacji z Granadą, a w ostatnim pojedynku z Celtą zanotował dublet. Lewandowski nie tylko regularnie zdobywał bramki, ale i jego postawa boiskowa oraz nastawienie mentalne były nieco lepsze niż we wcześniejszych tygodniach.

Gra Polaka została doceniona nie tylko w Barcelonie, ponieważ powalczy on o tytuł piłkarza miesiąca w LaLidze. Obok Lewandowskiego kandydatami do tego wyróżnienia są Ante Budimir, Fede Valverde, Marcos Llorente czy Yuri Berchiche. Blaugranie pozostał w lutym jeszcze jeden mecz ligowy z Getafe.

AKTUALIZACJA

13:11 W kategorii "Najlepszy trener" nominowany jest Xavi. Z kolei Lamine Yamal powalczy o nagrodę dla najlepszego piłkarza U-23 w lutym. Na przedstawicieli Barcelony można głosować w tym artykule.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Yamal to prawdziwy motm!

Nie ma trenera Girony? Xd Jako trener powinien tam stać Yamal

Hmm a za co on ma dostać nagrodę i to za luty ? Wymęczone i fartowne zwycięstwo z Celta, kompromitacjy remis z Granadą i zwycięstwo z Alaves. Kto wybiera tych trenerów do nagrody. To już bardziej Ancelotti - rozjechał Girone, remis z Atletico, wygraną z Getafe, no i ten słaby mecz z Rayo. Dalej więcej punktów i lepszy styl niż Xavi

Xavi nominowany?! Śmiech na sali. Ciekawe za co

Przecież luty się jeszcze nie skończył...

Ten Drewniak? Niemożliwe